Bülent Arınç Manisa Savcısı’na Cevap Verdi

AK Parti’nin kemik kadrolarından olan ve hem AK Parti Manisa Milletvekilliği, hem Başbakan yardımcılığı hem de Meclis Başkanlığı yapan Bülent Arınç gündemdeki son olaylar ile ilgili resmi Twitter hesabından açıklamalar yaptı. Özellikle 17-25 Aralık operasyonlarından sonra parti içinde başlayan kopma hareketinde net bir duruş sergilemeyen ve paralel yapıyı kesin bir dille eleştirmediği için partililer tarafından […]

 Bülent Arınç Manisa Savcısı’na Cevap Verdi

28.07.2016 - 11:00

Güncelleme : 28.07.2016 - 11:00

AK Parti’nin kemik kadrolarından olan ve hem AK Parti Manisa Milletvekilliği, hem Başbakan yardımcılığı hem de Meclis Başkanlığı yapan Bülent Arınç gündemdeki son olaylar ile ilgili resmi Twitter hesabından açıklamalar yaptı.

Özellikle 17-25 Aralık operasyonlarından sonra parti içinde başlayan kopma hareketinde net bir duruş sergilemeyen ve paralel yapıyı kesin bir dille eleştirmediği için partililer tarafından sıklıkla eleştirilen bir isim haline gelen Bülent Arınç açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz FETÖ’nün darbe girişiminin ardından FETÖ‘ye yakın bir çok iş adamı, devlet görevlisi gözaltına alınıp tutuklanırken, Bülent Arınç’ın kandırıldığını ve kendisine ahmak diyebileceklerini belirten açıklamalarının ardından Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek’in yaptığı açıklamalarla ilgili Bülent Arınç yeni açıklamalarda bulundu. Savcı Şimşek’in hesap verecek açıklamalarına Arınç “Puslu havada avlanmak isteyenler, şahsım üzerinden yaptıkları açıklamalarla aslında bambaşka bir niyetlerinin olduğunu açık edip, kendilerini ele verdiler” açıklamasında bulundu.

Arınç ayrıca önümüzdeki günlerde Manisa’daki soruşturmalarla ilgili de bazı açıklamalarda bulunacağının sinyallerini verdi.

Bülent Arınç 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ’yü kesin bir dille lanetleyen açıklamalarda bulunmuş ve gerçek yüzlerini göremediğini iddia etmişti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın