Buğra Gülsoy’dan roman sürprizi!

Eylül ayında TV8’de yer alacağı yeni dizisi için kamera karşısına geçen oyuncu ve yönetmen Buğra Gülsoy bu kez yazarlık için kolları sıvadı. Oyunculuğuyla tanıdığımız, tiyatro yazarı, senarist ve yönetmen Buğra Gülsoy fazla konuşulacak bir romana imza atıyor. Gerçek bir yaşam hikâyesinden esinlenerek yazılan roman, 1900’lü yılları da içine alan, aşkın ve savaşın tanıklığında geçen insan […]

 Buğra Gülsoy’dan roman sürprizi!

27.08.2018 - 23:25

Güncelleme : 27.08.2018 - 23:25

Eylül ayında TV8’de yer alacağı yeni dizisi için kamera karşısına geçen oyuncu ve yönetmen Buğra Gülsoy bu kez yazarlık için kolları sıvadı.

Oyunculuğuyla tanıdığımız, tiyatro yazarı, senarist ve yönetmen Buğra Gülsoy fazla konuşulacak bir romana imza atıyor. Gerçek bir yaşam hikâyesinden esinlenerek yazılan roman, 1900’lü yılları da içine alan, aşkın ve savaşın tanıklığında geçen insan hikâyelerine odaklanıyor.

 

Yazım sürecinin devam ettiği kitabın adı ve içeriği şimdilik sürpriz olarak kalırken, İnkılâp Kitabevi ile anlaştığını söyleyen Gülsoy, romanla ilgili de ipuçları verdi.

 

Romanın 1900’lerden başladığını ve evrensel bir konuya sahip olduğunu anlatım eden Buğra Gülsoy “Sevginin yerini öfkenin aldığı, umutların tükendiği bir dönemde Osmanlı imparatorluğundan Fransa’ya, İspanya’dan İngiltere’ye ve Almanya’ya uzanan, bütün kıyametlerin nedeni olup zamanın çökmesini
sağlayan kaçak bir yolcunun gerçek hikâyesi” diyor.

 

Kitabın 2019’da raflardaki yerini alması bekleniyor…

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın