Budama Makası

Çalılıkların, bahçe bitkilerinin, sarmaşıkların ve ağaçların her kış daha da güçlenerek ilkbahar zamanına yeni, canlı ve güçlü dallar oluşturabilmesi için ölü veya cılız olan dallarının bitkiden ayrılması gerekmektedir. Her sene yapılması gereken bu işlem için en büyük yardımcılar budama makası çeşitleridir. Farklı ağaç türlerine, farklı dal kalınlıklarına göre farklı ebatlarda tasarlanan bu aletler, bilek gücüyle […]

 Budama Makası

25.12.2020 - 13:19

Güncelleme : 25.12.2020 - 13:19

Çalılıkların, bahçe bitkilerinin, sarmaşıkların ve ağaçların her kış daha da güçlenerek ilkbahar zamanına yeni, canlı ve güçlü dallar oluşturabilmesi için ölü veya cılız olan dallarının bitkiden ayrılması gerekmektedir. Her sene yapılması gereken bu işlem için en büyük yardımcılar budama makası çeşitleridir. Farklı ağaç türlerine, farklı dal kalınlıklarına göre farklı ebatlarda tasarlanan bu aletler, bilek gücüyle kullanılabildiği gibi motorlu sistemlerle birleştirilerek de pek çok kolaylık sağlamaktadır. Her bahçenin olmazsa olmazı bu aletler için kalite, konfor ve kullanım kolaylığı sağlarken uzun süreli kullanım imkanı sunması da son derece önem arz etmektedir.

Tarım Garaj, uygun fiyatlı olduğu kadar pek çok farklı durum için hazırlanmış ürünleri ile tarım ve bahçecilik işleri ile uğraşan kişilerin gündeminde yer almaktadır.

Budama Makası Çeşitleri Nasıl Seçilmelidir?

Ürünlerin seçiminde en önemli olan nokta nerelerde ve ne sıklıkla kullanılacağının çok iyi belirlenmesi gerekmektedir. Küçük çaplı ve büyük alanlar için kullanılacak işlemler için farklı yeteneklerdeki budama makası çeşitlerini seçmek oldukça önemlidir. Genel anlamda 2’ye ayrılan bu aletler şu şekilde sınıflandırılabilir:

  • Ölü ve kalın ağaç dallarının kesimi için kullanılanlar (Örs) ve
  • Taze ve canlı bitkilerin dallarının kesimi için kullanılanlar (Anvil)

Örs olarak adlandırılan sınıfta, kurumuş olan dalların bitki gövdesinden ayrıma işlemi tek bir haraketli bıçakla, ağacın liflerini ezerek gerçekleştirilirken, anvil olarak adlandırılan sınıfta ise iki kayar bıçak yardımıyla, lifleri ezmeden canlı dokuların birbirinden ayrılmasını sağlamaktadır.

Tarım Garaj kendi resmi sitesi üzerinden üst düzey kalitede satışa sunduğu her çeşit alet için, ayrı ayrı tanıtım yaparak ürün hakkında ayrıntılı bilgileri müşterileri ile buluşturmaktadır. Ürünün üretim malzemeleri, aletlerin ağırlığı, hangi alanlarda kullanım yapılabileceği gibi pek çok bilgiyi kullanıcılarına sunması sayesinde de sektöre yön vermeye devam etmektedir.

Budama Makası Temin Adresi

Farklı sistemlerle farklı ebatlarda farklı özelliklerde üretimi yapılmış olan budama makası ihtiyaçlarınızı farklı ödeme kolaylıklarından yararlanmak için https://www.tarimgaraj.com/budama-makaslari-140 adresini ziyaret edebilirsiniz.