Boşanma Sürecinde Avukat İhtiyacı

Boşanma süreci bireyler için olumsuz sonuçların meydana gelebileceği ve uzun süren zorlu bir durumun içine girilebilecek bir durumdur. Evli çiftler aynı evi paylaşamadığına karar verdiğinde yasalar önünde de bunu dile getirerek boşanma isteklerini bildirmektedirler. Bu noktada boşanma avukatları devreye girerek sürecin daha kolay ilerlemesine yardımcı olabilmektedir. İzmir boşanma avukatı açısından pek çok seçeneğin yer aldığı […]

 Boşanma Sürecinde Avukat İhtiyacı

26.08.2021 - 11:42

Güncelleme : 26.08.2021 - 11:42

Boşanma süreci bireyler için olumsuz sonuçların meydana gelebileceği ve uzun süren zorlu bir durumun içine girilebilecek bir durumdur. Evli çiftler aynı evi paylaşamadığına karar verdiğinde yasalar önünde de bunu dile getirerek boşanma isteklerini bildirmektedirler. Bu noktada boşanma avukatları devreye girerek sürecin daha kolay ilerlemesine yardımcı olabilmektedir. İzmir boşanma avukatı açısından pek çok seçeneğin yer aldığı bir şehirdir. Kişiler güven bağı oluşturabileceğine inandığı herhangi bir boşanma avukatı ile çalışarak bu süreci sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmektedir.

İzmir boşanma avukatı ücretleri avukatlık asgari ücret tarifesine göre belirlenmektedir. Bu ücretlendirmenin minimum tutarı bu tarifeye göre belirlenmesine karşın dava sürecinde yaşanan durumların niteliğine, davanın zorluğuna ve dava sürecinin zaman açısından nitelikleri göz önüne alınarak bir ücret belirlenmektedir. Yani boşanma avukatı ücretleri için net bir tutar vermek mümkün değildir.

İzmir Boşanma Avukatları

İzmir’de çok sayıda boşanma avukatı bulunmaktadır. Boşanma sürecinin zorlukları ile karşılaşmış bir kişi, İzmir en iyi boşanma avukatı kimdir gibi sorular sormakta ve boşanma sürecinin kısa sürede sonuçlanmasını bekleyebilmektedir. Ne var ki kişinin avukatı ile kuracağı ilişki bir güven temeline dayanmaktadır. Bu nedenle bir kişi için en iyi olan avukat başka bir kişi için en iyi olarak nitelendirilmeyebilir. Avukat ile müvekkil arasında kurulan güven bağı ve geliştirilen ilişkiler doğrultusunda müvekkil avukatına yönelik olumlu düşünceler geliştirmektedir.