Boşanma Avukatı Nereden Bulurum?

Aile hukuku alanında pek çok dava görmüş ve buna benzer şekilde de boşanma davalarının birçoğunda da tercihen yer alarak bu alanda kendini ispat etmiş avukatlar, günümüzde boşanma avukatı olarak da tanınırlar. Belirli bir alan dışında dava olarak baktıkları aile hukuku ve boşanma davalarıyla ilgili olarak Ankara’da günümüz koşulları altında dosya takibini yapacak olan boşanma davalarındaki […]

 Boşanma Avukatı Nereden Bulurum?

21.03.2021 - 13:45

Güncelleme : 21.03.2021 - 13:45

Aile hukuku alanında pek çok dava görmüş ve buna benzer şekilde de boşanma davalarının birçoğunda da tercihen yer alarak bu alanda kendini ispat etmiş avukatlar, günümüzde boşanma avukatı olarak da tanınırlar. Belirli bir alan dışında dava olarak baktıkları aile hukuku ve boşanma davalarıyla ilgili olarak Ankara’da günümüz koşulları altında dosya takibini yapacak olan boşanma davalarındaki avukatlar, son derece titiz ve dikkatli bir şekilde iletişim kopukluğu olmadan tarafların dinlenmesini ya da bir tarafın avukatı olarak kendi tarafını dinleyerek süreci başlatmaktadır.

Genelde aile avukatı olarak da bilinen boşanma avukatlarının temeldeki bu ismi, tek bir alanda uzmanlaşması sayesinde isimlerinin bu şekilde anılmasına yardımcı olduğudur. Nafaka, mal rejimi, tazminat ya da velayet gibi pek çok konuda üstün tecrübeleri olmasıyla beraber avukatlar, boşanma avukatı ya da aile avukatı olarak bilinirler. Ankara’da pek çok açıdan hem çevrenizde araştırarak hem de tanıdıkların vasıtasıyla boşanma avukatı bulabilirsiniz.

Sizin bizzat kendi davalarınızla ilgili olarak ailenizin tüm hukuki süreçlerinde işlemlerinizi sizler adına yürütecek vekil için boşanma avukatı Ankara ve çevresi için bulma konusunda internette de araştırma yapabilirsiniz.

Bu noktada alanında uzman bir avukat ile birlikte çalışarak isteklerinize uygun şekilde dilekçenin yazılması, savunmaların yapılması da bu konuda önemlidir. Çocuğunuzun velayetinin sizde kalması konusunda gereken savunmayı en iyi şekilde yaparak, hakim kararına bırakılacak olan süreçlerinizde çocuğun menfaatinin gözetileceği bir konu olduğu için, menfaati en çok sizde sağlanacak olması da önemlidir.

Çocuğun Velayeti Babaya Verilir mi?

Bazı durumlarda çocuğun velayeti babaya da geçebilir. Bunun için hakim kararı önemli olduğu gibi bazı özel durumlarda eğer çocuk menfaatlerinin anneden ziyade baba tarafında olması gerektiğine karar verilecek şekilde deliller, ispatlar varsa bu durumda babaya velayet verilir. Ancak küçük yaşta çocuğun velayeti ise, genelde anneye verilmektedir. Bunun en büyük nedeni anne şefkati ve çocuk bakımının ön planda olmasıdır. Bu sebeple velayet, doğrunda anneye geçirilirken bu konuda çocuğun sağlık ve psikolojisinin de bozulmamasına önem verilir.

Tabi ki bu süreçlere karşılık Ankara’da en iyi şartlar içerisinde anlaşacağınız avukat ile birlikte velayet değişikliğine gidecek şekilde dava açılması da mümkündür. Bir dilekçe vererek, velayet değişikliğinin söz konusu olduğu şekilde kararın değişikliğe uğramasını da mahkemeden isteyebilirsiniz. Eğer gerekli şartlar karşı tarafta doğarsa, bu durumda velayet değişikliği gerçekleşebilir. Velayet değiştirilmesi davası süreye tabi olmamakla beraber gerekli şartların sağlanmasıyla birlikte mümkün olmaktadır.

Bu ve benzer süreçlerin tamamı olarak boşanmalarla ilgili isteklerinize en iyi şekilde karşılık vermesi kadar sizlere vekillik edecek iyi bir avukat bulmanızda bu süreçte önemlidir. Buna göre taraflardan biri olarak, isteklerinizin en iyi şekilde karşılanması amacıyla hakim karşısında istekleriniz sayılırken bunların neye dayanarak istediklerinizde iyi bir avukat sayesinde savunularak talep edilmiş olur.