Borsada spekülasyon mağduru olmamak için birborsa.com’u takip edin

  Borsa İstanbul ve tüm dünya borsalarında en çok ilgi gören hisselerinin başında ”en çok artan hisseler ve en çok azalan hisseler vardır. Bu kadar ilgi görmelerinin sebebi ise çok basittir daha fazla para kazanmanın getirdiği hırs!   İlgili Haber Dr. Mimar Hüseyin Demir kimdir? Bu hırs spekülasyon süreci en çok değer kazanan hisselerde şöyle başlar… […]

 Borsada spekülasyon mağduru olmamak için birborsa.com’u takip edin

04.10.2021 - 7:45

Güncelleme : 04.10.2021 - 8:42

 

Borsa İstanbul ve tüm dünya borsalarında en çok ilgi gören hisselerinin başında ”en çok artan hisseler ve en çok azalan hisseler vardır. Bu kadar ilgi görmelerinin sebebi ise çok basittir daha fazla para kazanmanın getirdiği hırs!

 

Bu hırs spekülasyon süreci en çok değer kazanan hisselerde şöyle başlar…

 

Öncelikli olarak spekülasyon yapılacak hisse bir anda hızlı yükselişler gerçekleşir ardından hisseye olan ilgide ciddi artışlar meydana gelir. Bununla birlikte çok ucuz bir fiyattan çok uçuk fiyatlara gideceğine dair bir haber akışı başlar en yaygın kullanılan spekülatif tabir ise ”X hissesi çeyrek altın ile aynı gelecek…” Bu gibi söylemler duyulmadığı başlandığı anda hisseden ve iştirakilerinden uzak durmak gerek!

 

Hisselerin zaten çoğu spekülasyonu yapacak kişide olan hissede bir anda küçük yatırımcı akını olmaya başlar ve hâlâ kazandırmaya devam eder ardından bir saadet zinciri oluşumu tamamlandıktan sonra zincirin son halkası olan ”herkes tarafından ilgi” gören hissede bir anda büyük bir yıkılım yaşanır, ardından mağdur sayısındaki artış saadet zincirinin ne kadar büyük olduğu hakkında bizlere fikirler verir. Bu gibi en çok artan hisselerin peşinden gitmek, uçurumun kenarında yürümekten farksızdır. Birborsa.com olarak bu konularda sizleri uyarmak ve hisselerde genel durum değerlendirmesi yapmayı misyonlarımız arasında tutsak bile bizim için sadece haber akışı değil teknik ve formasyon analizleri de çok önemlidir.

 

Hisseler temel analizler üzerinde ilerliyor gibi görünse bile haber akışı, teknik analize göre gerçekleşir. Bununla birlikte en büyük kaybı yaşayanlar sadece en çok yükselen hisselerde olmaz…

 

En Çok Değer Kaybeden Hisseler

Bu hisselerin çok fazla değer kaybedeceğini bilmek mümkün mü? Elbette her zaman ve her koşulda olmasa bile değer kaybedecek hissenin potansiyelini sezmek mümkün sadece teknik analizin yeterli kalmadığı bu tarafta ise teknik analize eşlik edecek en önemli unsur temel analizdir. Bu konuda en hızlı en güvenilir misyonumuzdan yola çıkarak doğru kaynağa erişip siz değerli okurlarımızla buluşturmak Birborsa.com ailesi olarak en önemli ilkelerimizden biri.

 

En çok düşen hisseler neden düşer?

Hisseler büyük hareketlerini yaptıktan sonra geri çekilme hareketleri yapmaktan hiç çekilmezler… Yatırımcılar tarafından önceleri kâr realizasyonu olarak görülen hisselerde, hikâyeler daha sonraları çok acıklı biter. Bu gibi hisseleri sadece teknik analiz ile keşfetmek neredeyse imkansızdır. Sebebi ise çok açıktır, şirketin içinde neler döndüğünü anlamak imkansız, yatırımcıya ihtiyaç olan şey en çok düşen hisselerde teknik analizden ziyade temel analizdir bunun için ihtiyaç olan şey ise haber akışıdır. Haber akışlarını en hızlı ve güvenilir kaynaklardan sizlere ulaştırmanın haklı gururunu yaşamaktan Birborsa.com ekibi olarak mutluluk duyuyoruz.

Son dakika borsa haberleri yükselen ve düşen hisseler, borsaye kote şirketler hakkında tüm bilgiler ve haberler birborsa.com’da