Bölgeye elektrik dağıtan şirketin depoları mühürlendi

Ağrı’nın AKP’li Belediye Başkanı Savcı Sayan, iddiaya göre geçtiğimiz aylarda ağabeyine ait villanın etrafına 5-6 adet aydınlatma direği dikilmesini istedi. Bu talebin Aras EDAŞ Yönetimi tarafından yönetmeliklere aykırı olduğu gerekçesiyle yerine getirilmemesi üzerine Sayan, şirketin 22 yıldır Doğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet veren depolarını zabıta aracılığı ile mühürletti. “DEPOLAR GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ YAPIYOR” AKP’li Belediye Başkanı Savcı […]

 Bölgeye elektrik dağıtan şirketin depoları mühürlendi

13.08.2021 - 19:45

Güncelleme : 13.08.2021 - 19:45

Ağrı’nın AKP’li Belediye Başkanı Savcı Sayan, iddiaya göre geçtiğimiz aylarda ağabeyine ait villanın etrafına 5-6 adet aydınlatma direği dikilmesini istedi. Bu talebin Aras EDAŞ Yönetimi tarafından yönetmeliklere aykırı olduğu gerekçesiyle yerine getirilmemesi üzerine Sayan, şirketin 22 yıldır Doğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet veren depolarını zabıta aracılığı ile mühürletti.

“DEPOLAR GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ YAPIYOR”

AKP’li Belediye Başkanı Savcı Sayan, Aras EDAŞ Ağrı İl Koordinatörlüğü’ne 5 Temmuz’da resmi yazı göndererek, söz konusu depoların görüntü kirliliği oluşturduğu gerekçesi ile boşaltılıp uygun hale getirilmesini istedi. Ağrı İl Koordinatörlüğü yetkilileri belediyenin bu talebine, depoların 22 yıldır Ağrı halkına hizmet verdiğini belirterek kanunen ruhsata tabi olmadığını ve her yıl düzenli olarak denetlenerek belgelendirildiğini resmi yazı ile bildirdi.

Koordinatörlük yetkililerinin cevabi yazısını dikkate almayan Başkan Sayan, onlarca zabıta memuru ile Aras EDAŞ Ağrı İl Koordinatörlüğü’ne baskın yaptırdı. Baskın üzerine şaşkına dönen şirket görevlileri, durumu amirlerine bildirdi. Uygulamanın kanunsuz olduğunu iletmelerine rağmen belediye zabıtaları, depoları mühürledi.

Aras EDAŞ yetkilileri Ağrı Belediyesi’nin kanunsuz uygulamasına karşı savcılığa suç duyurusunda bulunup, idari mahkemeye yürütmenin durdurulması için dava açtı.