BlackBerry Venice Sızdırıldı

Akıllı telefon teknolojisine ayak uyduramayarak Apple ve Samsung gibi markaların gerisinde kalan BlackBerry piyasaya süreceği yeni nesil telefonu ile kendisini kanıtlamaya çalışacak. Resmi olarak henüz duyurulmayan ve zor günler geçiren şirketin yeniden harekete geçmesi için önemli bir adım olarak görülen akıllı telefonun ilk görüntüleri internete düştü. Bir süredir konuşulan fakat resmi olarak doğrulanmayan Blackberry’nin akıllı […]

 BlackBerry Venice Sızdırıldı

31.08.2015 - 15:22

Güncelleme : 31.08.2015 - 15:22

Akıllı telefon teknolojisine ayak uyduramayarak Apple ve Samsung gibi markaların gerisinde kalan BlackBerry piyasaya süreceği yeni nesil telefonu ile kendisini kanıtlamaya çalışacak.

Resmi olarak henüz duyurulmayan ve zor günler geçiren şirketin yeniden harekete geçmesi için önemli bir adım olarak görülen akıllı telefonun ilk görüntüleri internete düştü. Bir süredir konuşulan fakat resmi olarak doğrulanmayan Blackberry’nin akıllı telefonu ile ilgili bazı bilgiler de sızan görüntülerle kesinleşmiş oldu. Android işletim sistemine sahip olacak ve Venice olarak adlandırılan Blackberry’nin yeni nesil telefonunun ne zaman tanıtılacağı ise bilinmiyor.

Dokunmatik olmasının yanı sıra fiziksel klavyeden de vazgeçmeyen Blackberry Venice için bazı özellikler de internete sızdırıldı. Sızan bilgilere göre Venice, 1,8GHz altı çekirdekli Snapdragon 808 işlemci, 3GB RAM, 5,4 inç QHD ekran ve microSD giriş olacak.

Akıllı telefon teknolojisine ayak uyduramadıkları için büyük bir kayıp yaşayan şirket için kurtuluş olarak görünen bu yeni akıllı telefon da tutmazsa Blackberry telefon pazarından tamamen çekilebileceğini duyurdu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın