Bitcoin Ve Altcoin Nedir?

Son zamanlarda oldukça konuşulan ve yatırım için bir fırsat niteliğinde olan Bitcoin ve Altcoin bu konuda bilgi sahibi olmayan kişilerin merakını uyandırdı. Pek çok kişiye oldukça karmaşık gelen bu sanal para yönetimi aslında oldukça kolay. Bitcoin; internet üzerinden şifrelenmiş kodlardan oluşan bir sanal para birimi olarak tanımlanabilir. İnternet üzerinden açtığınız size özel bir hesap ve […]

 Bitcoin Ve Altcoin Nedir?

22.01.2018 - 15:56

Güncelleme : 22.01.2018 - 15:56

Son zamanlarda oldukça konuşulan ve yatırım için bir fırsat niteliğinde olan Bitcoin ve Altcoin bu konuda bilgi sahibi olmayan kişilerin merakını uyandırdı. Pek çok kişiye oldukça karmaşık gelen bu sanal para yönetimi aslında oldukça kolay. Bitcoin; internet üzerinden şifrelenmiş kodlardan oluşan bir sanal para birimi olarak tanımlanabilir. İnternet üzerinden açtığınız size özel bir hesap ve sahip olduğunuz kusursuz şifre ile bu sanal para birimi olan Bitcoinlerden satın alabiliyor ve zaman içerisinde gelişen artış ve düşüşler ile paranızı yönetebiliyorsunuz.

 

Yeniçağın getirdiği bu gelişmiş sistem kendi içerisinde de gelişti ve artık farklı bir algoritma içeren yeni altcoinler türetilmeye başlandı. Aslında bu da bir nevi Bitcoin fakat farklı bir şifreleme sistemi içeren bir alt tür olarak karşımıza çıkıyor. Bu alanda da aynı şekilde kendi hesabınızı oluşturabilir ve süper bir şifre ile size özel altcoinler satın alabilirsiniz. Günümüzde en çok tercih edilen altcoin algoritmaları ise Sha-256, SCRYPT, Keccak, Quark ve Ipo/Shares olarak karşımıza çıkıyor.

https://coinreyting.com/

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın