Bitcoin tarihi yüksek seviye

Kripto para birimi Bitcoin güçlenmesini sürdürüyor. 49 bin 972 dolar seviyesine yükselen Bitcoin tarihi güçlenme yaşadı. Hafta sonu yaşanan yükselişin ardından dün Tesla CEO’su Elon Musk’ın “Dogecoin sahiplerinin satış yapmasını desteklerim, aşırı odaklanma iyi değil” tweeti atması ile kripto paralarda satış görülmüştü. Bugün kripto para rallisi küresel ölçekte uygulanan gevşek para politikaları ve destekleyici mali […]

 Bitcoin tarihi yüksek seviye

16.02.2021 - 8:48

Güncelleme : 16.02.2021 - 8:48

Kripto para birimi Bitcoin güçlenmesini sürdürüyor. 49 bin 972 dolar seviyesine yükselen Bitcoin tarihi güçlenme yaşadı.

Hafta sonu yaşanan yükselişin ardından dün Tesla CEO’su Elon Musk’ın “Dogecoin sahiplerinin satış yapmasını desteklerim, aşırı odaklanma iyi değil” tweeti atması ile kripto paralarda satış görülmüştü.

Bugün kripto para rallisi küresel ölçekte uygulanan gevşek para politikaları ve destekleyici mali politikalar etkisi ile geri döndü. Piyasa hacmi en geniş kripto para olan Bitcoin, 50 bin dolardaki psikolojik seviyenin eşiğine 49 bin 972 doları görerek yaklaştı.