Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda tüm dünya genelinde çok yoğun ilgi gösterilen Bitcoin madenciliği ödemeleri blok zincirine kaydetme işlemidir. Genel olarak geçmiş ödemelerin kayıtlı tutulduğu yere blok zinciri denilmektedir.

 Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

21.03.2018 - 17:24

Güncelleme : 21.03.2018 - 17:24

Bitcoin Madenciliği

Son zamanlarda tüm dünya genelinde çok yoğun ilgi gösterilen Bitcoin madenciliği ödemeleri blok zincirine kaydetme işlemidir. Genel olarak geçmiş ödemelerin kayıtlı tutulduğu yere blok zinciri denilmektedir. Bu blok zinciri doğrudan ağa bağlı olan diğer bilgisayarlara doğrulamak için ödemeleri dağıtmaktadır. Bitcoin madenciliği yaparak altcoin yatırım yapabilir ve kripto para kazanabilirsiniz. Madencilik işine başlamak isteyen bireylerin öncelikle çok güçlü ekran kartına sahip bilgisayarlar elde etmesi gerekir.

Gerçek anlamda madencilik yapabilmek için bilgisayarların güçlü olması çok daha fazla kazanç elde edilmesine imkân sağlamaktadır. Birçok farklı mecrada Bitcoin haber sayfaları bulunmaktadır. Buralarda madencilik yaparak kazanç elde eden binlerce kişiyi görebilmeniz mümkündür. Bitcoin madenciliği ilk gündeme geldiği zamanlarda işlemci olarak düşük birçok bilgisayarlar aracılığıyla kolaylıkla yapılabilmekteydi. Ancak son zamanlarda maliyetinde artış gözlemlendiği için özel makineler üretilerek madencilik yapılmaya başlandı.

Bilgisayarın CPU özelliğinden faydalanarak bitcoin elde edilmekteydi. Maliyetlerin artışıyla birlikte artık bu yerini ekran kartlarına bıraktı ve şu anda ekran kartıyla yapılan madencilik CPU özelliğine göre çok daha fazla gelir elde edilmektedir.

https://teknochain.com/

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın