Bitcoin Madenciliği

Bitcon madenciliği, bilgisayarınızın işlemcisi, ekran kartı ve benzeri bileşenlerinin iş gücünü kullanarak digital bir veri yığınının içindeki özel sayılara ulaşmayı hedeflemek olarak açıklanabilir.

 Bitcoin Madenciliği

26.11.2017 - 18:13

Güncelleme : 26.11.2017 - 18:13

Bitcon madenciliği, bilgisayarınızın işlemcisi, ekran kartı ve benzeri bileşenlerinin iş gücünü kullanarak digital bir veri yığınının içindeki özel sayılara ulaşmayı hedeflemek olarak açıklanabilir. Bitcoin madenciliği bir diğer adıyla “mininig” samanlıkta iğne aramak değimiyle ilişkilendirilmesi uygun bir işlemdir. Çünkü aranan o özel sayı kümesi zaten o digital yığının içindedir ve bir iğnenin yapabileceği bir eylem olmasa da sürekli olarak hareket halindedir. Bu hareket halinin getirdiği etkilerden biri de iğneyi erken bulabilmek için stratejilerin geliştirilemez olmasıdır. Bu sayede bitcoin zinciri manipüle edilememektedir.

Bitcoin Kazanma

Bitcoin kazanma işlemi bu özel kod dizisinin bulunmasının ardından kişinin kendini belirli bir miktar Bitcoinle ödüllendirmesi sonucunda gerçekleşir. Bu Bitcoin miktarı ağdaki kişiler tarafından da kabul gören miktarda olması zorunludur. Ayrıca, bitcoin ile kar etmek sadece mining ile değil yatırım ile de gerçekleştirile bilinmektedir. Yatırım yaparken altcoin olarak adlanan yapılardan yararlanarak bütçenize uygun miktardaki yatırımı yapabilirsiniz. Bunun için http://teknochain.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Altcoin Nedir

Altcoinler bir nevi şifrelenmiş, bitcoin baz alınarak ortaya atılmış para birimleridir. Bugün 200’ü aşkın altcoin çeşidi bulunmaktadır ve bunlar https://teknochain.com/ ve benzeri bitcoin exchange sitelerinde büyük ölçüde ilgi görmektedir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın