Bir Tasarım 1 Milyon TL

Daha 19 yaşında olan Şeyda Takiş bu yıl ilk üniversitesine gidecek. Şeyda Takiş yaptığı tasarımla Cornell Üniversitesinde tam 1 milyon TL burs kazandı.Son dönemlerde Türkiye'den çok önemli başarılara imza atıldığını duyuyoruz. İmza sahiplerinin çoğunun kadın olduğu da ayrı bir gurur kaynağı. Şeyda Takiş de bu başarılı kadınlardan biri.

 Bir Tasarım 1 Milyon TL

06.09.2017 - 12:05

Güncelleme : 06.09.2017 - 12:05

Daha 19 yaşında olan Şeyda Takiş bu yıl ilk üniversitesine gidecek. Şeyda Takiş yaptığı tasarımla Cornell Üniversitesinde tam 1 milyon TL burs kazandı.Son dönemlerde Türkiye’den çok önemli başarılara imza atıldığını duyuyoruz. İmza sahiplerinin çoğunun kadın olduğu da ayrı bir gurur kaynağı. Şeyda Takiş de bu başarılı kadınlardan biri.

Tasarımıyla 1 Milyon TL Burs Aldı

Yaşı 19 olmasına rağmen yaptığı tasarımla Cornell Üniversitesinde yıllık 77 bin dolarlık burs aldı. Şeyda Takiş 4 yıl öğrenim göreceği Cornell Üniversitesi’nden alacağı burs 1 Milyon TL’yi geçecek.

Şeyda Takiş aslında yurtdışında 7 üniversite de okuma hakkı kazanmış ve diğer üniversitelerde de yedekler listesinde yerini almıştı. 19 yaşında olmasına rağmen dudak uçuklatan başarısıyla akıllara kazındı. Şeyda Takiş Seviye Belirleme Sınavı’nda ilk 100’e giren ve İstanbul (Erkek) lisesini birincilikle bitiren başarılı bir öğrenciydi.

Şeyda Takiş Cornell Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği okuyacak. Üniversitenin mülakatında 100 kişilik bir koloni tasarımı istenmişti. Şeyda Takiş 700 kelimeli bir açıklamayla Cornell Üniversitesi’nde okumaya hak kazandı. Bu başarılarının sırrıı okul dışı faaliyetler ve kendini güzel ifade etmek olduğunu söyledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın