Bir Başarı Öyküsü

1997 yılında Onur Yardımcı Ağrı’da doğmuştur. Çok zorluklar içinde geçimlerini sağlayan ailesi Onur henüz 1 yaşında iken Ağrı’dan Aksaray’a göç ederler. Zamanın kısıtlı iş imkanlarının az olmasından dolayı ailesi göç ettikleri bu şehirde tarım ve hayvancılık ile uğraşmaya başlamışlardır. 2005 yılına kadar eğitim ve öğretim hayatına Aksaray da devam etmiştir. Ancak daha iyi iş olanaklarının […]

 Bir Başarı Öyküsü

24.04.2020 - 11:53

Güncelleme : 24.04.2020 - 11:53

1997 yılında Onur Yardımcı Ağrı’da doğmuştur. Çok zorluklar içinde geçimlerini sağlayan ailesi Onur henüz 1 yaşında iken Ağrı’dan Aksaray’a göç ederler. Zamanın kısıtlı iş imkanlarının az olmasından dolayı ailesi göç ettikleri bu şehirde tarım ve hayvancılık ile uğraşmaya başlamışlardır. 2005 yılına kadar eğitim ve öğretim hayatına Aksaray da devam etmiştir. Ancak daha iyi iş olanaklarının bulunduğu Kocaeli’ye ailesi göç etmeye karar verir ve 2005 yılından sonra burada yaşamaya başlamışlardır.

Eğitim hayatına burada devam eden Onur her zaman daha başarılı olmak için daha fazla çalışmıştır. İlkokul 5. Sınıfta okurken beden eğitimi öğretmeni Onur’da olan sporcu kabiliyetini fark etmiştir. Böylece spor ile tanışmış ve hayatı tam anlamıyla değişmiş ve yaşının küçük olmasına rağmen çok sayıda başarıya imzasını atmıştır. Atletizm hayatının dönüm noktası oldu ve 3.000 metre branşında sayısız Kocaeli birinciliklerine sahip oldu. Ayrıca ülke genelinde de 800 metre branşında Türkiye üçüncülüğü elde etmiştir.

Bir yandan eğitimine devam eden sporcu lisede okurken beden eğitiminin tavsiyeleri ile Ata sporu olan güreşle tanışma şansına sahip oluyor. Atletizmde olduğu gibi güreş sporunda da çok başarılı olmuştur. Bu dalda Kocaeli bölge birinci ve üçüncülüğü vardır. Başarıya doymayan sporcu 1 yıl çim hokeyi sporunu yaptı ve Kocaeli bölge birinciliği ile Türkiye üçüncülüğü bulunmaktadır. Sporcu hayatına Kocaeli Derince ilçesinde devam etmektedir.

https://instagram.com/onuryardimci_