Bilal Sonses Kimdir?

1993 İstanbul Fatih doğumlu ancak aslen Adıyamanlıdır. Babası da kendisi gibi müzikle uğraşmıştır. İstanbul’da birçok gazinoda da Türkü söylemiştir. Çocuk yaşta babasını trafik kazasında kaybetmiştir. Annesi tarafından okutulmuştur. Turizm Otelcilik Mezunu olan Bilal Sonses gitar çalmaktadır. Söz ve müzik yazarlığı yapan genç sanatçı birçok ünlüye şarkı sözü yazdığı gibi söz ve müziği kendisine ait olan […]

 Bilal Sonses Kimdir?

02.12.2020 - 10:27

Güncelleme : 11.03.2021 - 10:50

1993 İstanbul Fatih doğumlu ancak aslen Adıyamanlıdır. Babası da kendisi gibi müzikle uğraşmıştır. İstanbul’da birçok gazinoda da Türkü söylemiştir. Çocuk yaşta babasını trafik kazasında kaybetmiştir. Annesi tarafından okutulmuştur. Turizm Otelcilik Mezunu olan Bilal Sonses gitar çalmaktadır. Söz ve müzik yazarlığı yapan genç sanatçı birçok ünlüye şarkı sözü yazdığı gibi söz ve müziği kendisine ait olan eserler de vermiştir. Tarzını arabesk ve arabesk rap olarak adlandıran sanatçı özel hayatını hiç kullanmadan sadece eserleriyle duyulup tanınmayı tercih etmektedir.

Bilal Sonses’ in Müzik Hayatı

En çok arabesk ve arabesk rap müzik tarzını seven ve arabesk müzikle büyüdüğünü ifade eden sanatçı müzik hayatında da bu tarzlarda ilerlemeye karar vermiştir. Sanatçı; İbrahim Tatlıses, Gülü, İbrahim Erkal, Azer Bülbül gibi sanatçıları çocukluktan beri dinlemekten keyif almaktadır. Bu nedenle de tarzını bu büyük üstatlar ışığında ilerlemeyi uygun bulmuştur.

Bilal Sonses Youtube de “iki kelime” adlı eserini gitarla çalıp söyleyerek ilk kez adını duyurmuştur. Hemen ardından 5 şarkılık maksi single eserini youtube kanalında paylaşmıştır. Yine youtube kanalında “yak” adlı eserini sevenleri çok beğenmiştir. Bunun üzerine Tuğçe Kandemir ile yaptığı “içimdeki sen” ile radyo ve televizyon dünyasına adım atabilmiştir. Bilal Sonses’ in tanınması Bengü ile yaptığı “içimden gelmiyor” düetiyle olmuştur denilebilir. Bilal Sonses’in arabesk rap parçalarını yabancı MP3 indir seçeneğini kullanılarak  mutlaka ziyaret edilmelidir.

Bilal Sonses’ in Eserleri

“İki kelime” ilk eseridir denilebilir. İlerlemek istediği alan arabesk ve arabesk rap slow parçalar olduğu için tüm eserleri de bu yöndedir. Murat Boz’un söylediği “can kenarım” çok büyük ses getirmiştir. Söz ve müziği yine Bilal Sonses’e ait arabesk rap tarzında olan “Bedel” şarkısını Mustafa Ceceli seslendirmiştir. Arabesk rap tarzındaki Bilal Sonses Hasbelkader ft Yıldız Tilbe indir linkinde mutlaka dinlenmelidir. Ayrıca Çat kapı, sen aldırma, nefret cennetten çiçek, inatçı keçi gibi 20’nin üzerinde eseri bulunmaktadır. Yakın zamanda yine yurtiçinde ve yurtdışında konserler vermeye başlayacak olan sanatçının tüm bu eserler ve daha fazlası için kendisine ait olan Youtube kanalını izlemeye devam edin.

Kaynak: https://mp3semti.com/