Biberli Yeşil Zeytin

Yeşil zeytin denildiğinde akla ilk gelen türlerden biri olan ürün, en çok talep gören tüketicilerin alışkın olduğu bir lezzettir. En olgun ve etli yeşil zeytinlerin ayrılması ve salamura yöntemiyle mayalandırılması süreci sonrasında, çekirdekleri çıkarılarak, turşu biberle doldurulan Biberli yeşil zeytin eşi olmayan bir lezzete sahiptir. Çok yüksek besin değerlerine sahip olan ürün, zeytinin dalında sahip […]

 Biberli Yeşil Zeytin

16.07.2020 - 10:37

Güncelleme : 16.07.2020 - 10:37

Yeşil zeytin denildiğinde akla ilk gelen türlerden biri olan ürün, en çok talep gören tüketicilerin alışkın olduğu bir lezzettir. En olgun ve etli yeşil zeytinlerin ayrılması ve salamura yöntemiyle mayalandırılması süreci sonrasında, çekirdekleri çıkarılarak, turşu biberle doldurulan Biberli yeşil zeytin eşi olmayan bir lezzete sahiptir. Çok yüksek besin değerlerine sahip olan ürün, zeytinin dalında sahip olduğu yüksek besin değerleri, işlemler sonucunda daha da arttırılarak kullanıcının beğenisine sunulur. Yeri doldurulamayan farklı bir lezzete sahip olan bu zeytin türüne karşı, kullanıcıların çok yoğun ilgisi bulunur. Bu ilgiye en nitelikli yanıtı verebilmek için, en özel ve olgun zeytinler ayrılarak, üst seviyede lezzet oluşturan bir ürün hazırlanır.

Biberli Yeşil Zeytin Nasıl Hazırlanır?

Hasat döneminde en olgun ve en fazla etli olan yeşil zeytinler ayrılarak, yıkanma işlemine tabii tutulur. Bu yıkma, toplanma sırasında ve dalındayken karşılaştığı tüm dış etkilerin temizlenmesini sağlar. Bu işlem sonrasında mayalanması ve gerçek lezzetine kavuşabilmesi amacıyla, tamamen doğal maddelerin kullanımıyla salamura yöntemiyle mayalanma sürecine bırakılır. Ardından çekirdekleri yine el değmeden ve özel bir şekilde çıkarılan Biberli yeşil zeytin, adını aldığı biberleriyle buluşmak üzere son bir işleme tabii tutulur. Bu son işlemde yine el değmeden, özel olarak seçilmiş ve doğal şekilde turşu haline getirilmiş, turşu biberleriyle içleriyle doldurulur. Kendisine özgü ekşi tadını dengeleyen turşu biberiyle, benzersiz bir lezzet olarak ambalajlanarak kullanıcıların beğenisine sunulur.

Biberli Yeşil Zeytin Nasıl Kullanılır?

Damak zevkinize göre Biberli yeşil zeytin, her öğünde ve yardımcı yemek olarak kullanılabilir. Çekirdeksiz olması özelliğiyle, her tür yemeğe ilave edilebildiği gibi, salatalara da ilave edilebilir. Bunun yanında doğrudan tüketilmesi, en sık tüketim şeklidir. Sahip olduğu özel görsellik, yemeklerinizin lezzetinin yanında görselliğinin de farklılaşması ve tamamlanmasına yardımcı olur. Üst düzeyde lezzete ve görünüme sahip sofralar hazırlamak için, biberli yeşil zeytinin oluşturacağı özel katkılara mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Kullanıcılar tarafından en fazla sevilen ve en yoğun talep gören zeytin türlerinden olan bu ürün, bu beklentiye en net karşılığı sunmak amacıyla her aşamasında büyük özen gösterilerek hazırlanır.