Bedrettin Ekdi’den Genç Girişimcilere Tavsiyeler

  Son katıldığı oturumda birçok konu hakkında görüşlerini ifade eden, ülkemizin en kalabalık aşiretlerinden biri olan Siirt aşiretinin lider kişisi olan Bedrettin Ekdi, genç girişimcilere yaşamlarının geri kalan zamanında ne yapmaları gerektiği, gelecekte başarıya ulaşmak için nasıl bir yol haritası izlemeleri gerektiği konusunda bir takım istişarelerde bulundu. Öte yandan oturum boyunca genç girişimcilerin sorularını yanıtlamaya […]

 Bedrettin Ekdi’den Genç Girişimcilere Tavsiyeler

07.11.2018 - 21:04

Güncelleme : 07.11.2018 - 21:04

 

Son katıldığı oturumda birçok konu hakkında görüşlerini ifade eden, ülkemizin en kalabalık aşiretlerinden biri olan Siirt aşiretinin lider kişisi olan Bedrettin Ekdi, genç girişimcilere yaşamlarının geri kalan zamanında ne yapmaları gerektiği, gelecekte başarıya ulaşmak için nasıl bir yol haritası izlemeleri gerektiği konusunda bir takım istişarelerde bulundu. Öte yandan oturum boyunca genç girişimcilerin sorularını yanıtlamaya çalışan başarılı iş insanı Ekdi, başarılı olabilmek için yaşamı boyunca bağlı kaldığı ilkelerden bahsederek, girişimcilere gelecekten hiçbir zaman ümit kesmemeleri gerektiği tavsiyesinde bulundu.

Bedrettin Ekdi’den Yatırım Önerileri

Aşiret yönü dışında çok güçlü bir eğitim ve ihtisas geçmişi bulunan Bedrettin Ekdi katılım gerçekleştirdiği oturumda gündeme dair birçok farklı konu hakkında görüşlerini bildirmesinin yanı sıra genç girişimcilere ekonomi anlamında pek çok yatırım kararı alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda önerilerde bulundu. Diğer bir yandan ülkemizin zor günlerden geçtiği, jeopolitik önem açısından risk ve belirsizlik durumlarının her geçen gün bir önceki güne göre artış gösterdiği ülkemizde olup biten olaylar hakkında değerlendirmelerde bulunan Ekdi, sabrın sonu selamettir diyerek bu zor günlerin kısa bir süreç içerisinde normalleşeceğini ifade etti. Yalnızca bu süreç içerisinde hem devletimiz hem de milletimiz son derece sağduyulu tutum ve davranış gerçekleştirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Bedrettin Ekdi Kimdir?

Bedrettin Ekdi eğitim yönü oldukça güçlü olan ve uzmanlığını iktisat bilimi üzerine gerçekleştirmiş, beş bin kişiden oluşan aşiretin lideri konumunda olan başarılı bir iş insanıdır. Eğitim yaşantısından kısa bir süre sonra av malzemeleri ticaretine başlayan Ekdi, ileri görüşlülüğü ve kıvrak ticaret zekası sayesinde işlerini kısa sürede büyüterek büyük bir firmanın sahibi haline geldi. Ekdi’nin ülkemizde ve yurt dışında olmak üzere inşaat, gayrimenkul, emlak, petrol, akaryakıt, inşaat malzemeleri gibi pek çok iş sahasında yatırımı mevcuttur.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın