Bakan Soylu’dan ‘mafyatik tip organize suç örgütü’ açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gölbaşı Vilayetler Evi’nde düzenlenen 107’nci Dönem Kaymakamlık Kursu kura törenine katıldı. Törene Bakan Soylu ile birlikte, İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir, Ankara Valisi Vasip Şahin ve ataması yapılacak kaymakamlar katıldı. “BİRİLERİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTI” İlgili Haber Gmail tasarımı değişiyor […]

 Bakan Soylu’dan ‘mafyatik tip organize suç örgütü’ açıklaması

17.06.2021 - 18:25

Güncelleme : 17.06.2021 - 18:25

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gölbaşı Vilayetler Evi’nde düzenlenen 107’nci Dönem Kaymakamlık Kursu kura törenine katıldı.

Törene Bakan Soylu ile birlikte, İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir, Ankara Valisi Vasip Şahin ve ataması yapılacak kaymakamlar katıldı.

“BİRİLERİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTI”

Törende konuşan Bakan Soylu, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz süreçlerinin değişim süreçleri değil, bizatihi değişimi engellemeye yönelik, değişimi durdurmaya yönelik, değişimi geriye döndürmeye yönelik süreçler olduğunu söyledi.

Soylu, şu ifadeleri kullandı:

* 17-25 Aralık sonrası da 15 Temmuz sonrası da aslında bu ilerlemenin ortaya koyduğu ve milletin iradesinin ortaya koyulduğu, ondan sonra da hazırlanan adımların süratle atılmaya çalışıldığı süreçlerdir.

* 21’inci yüzyılın başından beri yaşadığımız zihniyet değişiminin esas itibarıyla hep birlikte sonuç üretmesidir. Demokrasimizin artık kırılgan olmadığının, milli iradenin tam hakimiyetinin ve tüm vesayetleri bertaraf edebilecek kapasiteye ulaştığının göstergesi olan süreçlerdir.

* Birileri engellemeye çalıştı, millet tam da bu anlayışla beraber bunları bertaraf etti. Türkiye yaşadığı bu değişim sayesinde 15 Temmuz gecesi milli irade adına bir cevap üretmiştir.

“BİRTAKIM FEVERANLARIN NE İÇİN KORKTUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

2011’de Türkiye’deki uyuşturucu yakalamalarının toplam piyasa değerinin 2 milyar 17 milyon lira olduğunu belirten Soylu, şunları belirtti: