Avrupa’daki Temsilcilerimize Kış Saati Düzenlemesi

Bu sene ülkemizi UEFA Avrupa Kupası ve Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden Beşiktaş, Fenerbahçe, Atiker Konyaspor ve Osmanlıspor’un maç saatlerine UEFA tarafından düzenleme getirildi. Her sene Mart ve Eylül ayında geçtiğimiz yaz saati ve kış saati uygulamasının bu sene güneş ışığından daha fazla yararlanabilmek için Bakanlar Kurulu kararı ile kalkması sonucu ülkemiz yaz saati uygulamasında kalarak […]

 Avrupa’daki Temsilcilerimize Kış Saati Düzenlemesi

23.09.2016 - 1:02

Güncelleme : 23.09.2016 - 1:02

Bu sene ülkemizi UEFA Avrupa Kupası ve Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden Beşiktaş, Fenerbahçe, Atiker Konyaspor ve Osmanlıspor’un maç saatlerine UEFA tarafından düzenleme getirildi.

Her sene Mart ve Eylül ayında geçtiğimiz yaz saati ve kış saati uygulamasının bu sene güneş ışığından daha fazla yararlanabilmek için Bakanlar Kurulu kararı ile kalkması sonucu ülkemiz yaz saati uygulamasında kalarak diğer Avrupa ülkelerinin geçtiği kış saati uygulamasına geçmedi. Bu durum maç başlama saatleri sabit olan UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’ndeki temsilcilerimizin maç saatlerinde düzenleme yapmayı zorunlu hale getirdi.

Temsilcilerimizin Türkiye’de yapacakları iç saha maçlarının saatlerinde düzenlemeye giden UEFA aldığı kararı duyurdu. Yapılan duyuruya göre 1 ve 23 Kasım tarihlerinde iç sahada mücadele edecek olan Beşiktaş’ın maçları 21:45’den 20:45’e alındı.

Fenerbahçe’nin 3 Kasım tarihinde Manchester United ile oynayacağı maç saat 22:00’den 21:00’e alınırken, 24 Kasım’daki Zorya maçı da 19:00’a alındı.

Konyaspor ve Osmanlıspor’un 8 Aralık’taki maçları da saat 19:00’a çekildi. Ayrıca bu maçlar gruplardaki son maçlar olduğu için temsilcilerimizin gruplarındaki diğer karşılaşmalar da bu saatte başlamak zorunda kalacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın