Atatürk’e yine hakaretler yağdırdı

Diyanet İşleri Başkanı, 10 Kasım’da sinir bozan ziyaretle ilgili bir açıklama yaptı ve “Ziyaret 10 Kasım değil, 9 Kasım’da gerçekleşti” dedi. Ve milyonların Diyanet İşleri Başkanı’na neden tepki gösterdiği yine 10 Kasım’da bir tokat gibi yüzlerde patladı. Fesli meczup, 10 Kasım’da müritlerine vaaz verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kurucusu Atatürk’e yine hakaretler yağdırdı. Yine ona, “gavurluk […]

 Atatürk’e yine hakaretler yağdırdı

13.11.2018 - 17:28

Güncelleme : 13.11.2018 - 17:28

Diyanet İşleri Başkanı, 10 Kasım’da sinir bozan ziyaretle ilgili bir açıklama yaptı ve “Ziyaret 10 Kasım değil, 9 Kasım’da gerçekleşti” dedi. Ve milyonların Diyanet İşleri Başkanı’na neden tepki gösterdiği yine 10 Kasım’da bir tokat gibi yüzlerde patladı. Fesli meczup, 10 Kasım’da müritlerine vaaz verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kurucusu Atatürk’e yine hakaretler yağdırdı. Yine ona, “gavurluk yaptı” dedi. Atatürk’ün devlet kurmadığını, imparatorluğun rejimini değiştirdiğini iddia etti. Aklı sıra bir de düzeltme yaptı. Dedi ki, “Bana keşke Yunan galip gelseydi dediğim için saldırıyorlar. Yüz kere tekzip ettim. Ben ben öyle demedim. Şöyle dedim; Yunan galip gelseydi Mustafa Kemal’in yaptığını yapmazdı…”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, şimdi daha iyi anladınız mı size gösterilen tepkinin nedenini?

‘ŞU ŞEYHÜLİSLAM’IN BENİ ZİYARETİ VAR YA TARİHİ BİR HADİSEDİR’
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın ziyaretini değerlendiren Kadir Mısıroğlu, ‘Şu Şeyhülislam’ın beni ziyareti var ya tarihi bir hadisedir’ dedi. Mısıroğlu, ‘Ben Türkiye Cumhuriyeti’nden en itibarsız adamdım. Beni görüp de yolunu değiştiren ahbaplar biliyorum.Bir yatakta yattığım talebelikte arkadaş, bakan oldu beni tanımadı. Birisi tanıştırdı. O da hala hayatta. Bunları hep gördüm. Şimdi de Reisi Cumhur ziyaretime geliyor. Hele hele Diyanet İşleri. Şeyhülislam geliyor ziyaretime. En korkak müessese Diyanet’ti. Şu Şeyhülislam’ın beni ziyarete gelmesi var ya tarihi bir hadisedir. Ben vebalıydım. Kemal ilah. Ona karşı laf söyleyen birisini nasıl ziyaret edersin?’ dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın