Astroloji Nedir ve Nasıl Tanımlanır

Astroloji, her şeyden önce astroloji alanında bir süreç doğrultusunda kendini bilerek ilerlemeyi sağlayacaktır. Bu doğrultuda kavramların özünü tanımak gerekir. Bireylerin doğum haritaları ve yaşamlarına etki gezegenlerin konumları hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlar. Astroloji, bir insana yaşam enerjilerinin pratik yoldan ve sağlıklı bir şekilde akabileceği etkinlik alanlarını gösterir. Her insanın kendisine biçilmiş bir rolü olduğunu ve […]

 Astroloji Nedir ve Nasıl Tanımlanır

28.01.2021 - 11:51

Güncelleme : 28.01.2021 - 11:51

Astroloji, her şeyden önce astroloji alanında bir süreç doğrultusunda kendini bilerek ilerlemeyi sağlayacaktır. Bu doğrultuda kavramların özünü tanımak gerekir. Bireylerin doğum haritaları ve yaşamlarına etki gezegenlerin konumları hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlar. Astroloji, bir insana yaşam enerjilerinin pratik yoldan ve sağlıklı bir şekilde akabileceği etkinlik alanlarını gösterir.

Her insanın kendisine biçilmiş bir rolü olduğunu ve bu rolü hakkını vererek yaşaması beklenen bir hedef olarak görülür. İşte astroloji tam da bu noktada yardımcı olma konusunda devreye girecektir. Rahat ve kaliteli bir yaşamın kapılarını kendimiz hakkında elde ettiğimiz bilgiler ki bu bilgilerin başında doğum haritası çözümlemesi gelir, astroloji bunu sağlayan bir süreçtir.

Astroloji ve İçeriği

Yaşamsal döngümüz içinde astroloji önemini koruyan bir bilim olarak karşımıza çıkar. Var olan haritadaki dinamikleri ve kişinin yaşam enerji potansiyellerinin en iyi şekilde çözümlenmesi ise iyi bir danışmanlık ile gerçekleşir. Alınan danışmanlık ile yaşam standartlarının hangi yöne doğru dönüşeceği konusunda bilgilendirilmeler yapılır. Astroloji eğitimi, bu alanda uzmanlaşmış kişiler tarafından analiz edilerek verilir. Böylece kişilerin kendini daha yakından tanıması sağlanmış olacaktır. Verilen eğitim önceden belirlenmiş kriterler doğrultusunda sağlanır. Astroloji Yolculuğu Akademisi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Astroloji, insana yeni bir başlangıç ve yön, anlam arayışını karşılama gücü ve enerjilerin kulanım noktasında bilgiler sunar gökyüzünde gerçekleşen hareketler yaşamsal döngüler için belirlenen bir açıklama alanı oluşturur. Gezegenlerin konumu ve hareketleri doğrultusunda belirlenen anlamlar astroloji yolculuğu seyrini etkiler konuma gelmiştir.

https://www.instagram.com/astrolojiyolculugu/