Aston Martin DBS Superleggera tanıtım

İngiliz lüks otomobil üreticisi Aston Martin merakla beklenilen yeni üst seviye otomobilini görücüye çıkarttı. Vanquish S’in yerini dolduran otomobil unutulmaz bir sürüş deneyimi vadediyor. Çift renkli tasarımıyla oldukça agresif ve bir o kadarda şık gözüken Aston Martin DBS Superleggera, oval tasarımın keskin çizgilerle birleştirilmesi sonucu ortaya çıkmış. Twin turbo beslemeli 5.2 litrelik V12 motor ise […]

 Aston Martin DBS Superleggera tanıtım

28.06.2018 - 15:50

Güncelleme : 28.06.2018 - 15:50

İngiliz lüks otomobil üreticisi Aston Martin merakla beklenilen yeni üst seviye otomobilini görücüye çıkarttı. Vanquish S’in yerini dolduran otomobil unutulmaz bir sürüş deneyimi vadediyor.

Çift renkli tasarımıyla oldukça agresif ve bir o kadarda şık gözüken Aston Martin DBS Superleggera, oval tasarımın keskin çizgilerle birleştirilmesi sonucu ortaya çıkmış. Twin turbo beslemeli 5.2 litrelik V12 motor ise otomobilin en çok dikkat çeken tarafı.

715 beygir güç üreten DBS Superleggera, 900 Nm torku tekerleklere aktarıyor. ZF tarafından geliştirilen yeni 8 ileri otomatik şanzımana sahip olan otomobilde motorun konumu ise daha düşük ağırlık merkezi için şasinin olabildiğince arka ve alt bölümüne yerleştirilmiş.

Dört çıkışlı yenilenen bir egzoz sistemine sahip olan otomobilde gazın dışarı atılması kolaylaşırken çıkan ses ise otomobil tutkunlarını kendisine hayran bırakıyor.

Değiştirilebilen egzoz valfi ise değiştirilebilen sürüş modlarına göre açılıp kapanabiliyor. Sürüş modları demişken; araçta GT, Sport ve Sport Plus olmak üzere üç farklı mod bulunuyor.

Sıfırdan yüze 3.4 saniyede çıkan Aston Martin DBS Superleggera, sıfırdan yüz altmış km hıza ise 6.4 saniye çıkabiliyor. En yüksek hız ise 339 km/s olarak açıklandı.

Lüksün simgesi haline gelen Aston Martin’in en yeni otomobilinde elbette deri döşeme, anahtarsız giriş ve çalıştırma, park yardımı, 360 derece kamera, navigasyon, Bluetooth bağlantı gibi birçok özellik de standart olarak sunuluyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın