Assos Tatili

Çanakkale’de yer alan Assos, tarihi atmosferi ve tertemiz havası ile huzur dolu bir tatil rotası olarak tatil severe kapılarını açmaktadır. Edremit Körfezi’nin kıyısında yer alan ve Ayvacık ilçesine bağlı olan Assos, Midilli Adası’nın da tam karşısında yer almaktadır. Antik Çağlar’da çok önemli bir yerleşim yeri olan Assos’da birçok tarihi ve antik kalıntı da yer almaktadır. […]

 Assos Tatili

07.12.2019 - 17:53

Güncelleme : 07.12.2019 - 17:53

Çanakkale’de yer alan Assos, tarihi atmosferi ve tertemiz havası ile huzur dolu bir tatil rotası olarak tatil severe kapılarını açmaktadır. Edremit Körfezi’nin kıyısında yer alan ve Ayvacık ilçesine bağlı olan Assos, Midilli Adası’nın da tam karşısında yer almaktadır. Antik Çağlar’da çok önemli bir yerleşim yeri olan Assos’da birçok tarihi ve antik kalıntı da yer almaktadır. Geçmişinin Tunç Çağı’na kadar dayandığı söylenilen Assos, binlerce yıl boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Assos’ta yer alan önemli tarihi zenginliklerden biri de ünlü Athena Tapınağı’dır. M.Ö. 530 yılında yapılan Athena Tapınağı, Assos’ta mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Aristo’nun felsefe okulu da açtığı bilinen Assos’ta halen birçok arkeolojik kazı çalışması yapılmaktadır. Bu şirin tatil cennetinde Assos otelleri ile huzur dolu bir tatile adım atabilirsiniz. Assos erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek, erken rezervasyon döneminde yerinizi ayırtabilirseniz hem dilediğiniz otel de önceden yerinizi ayırtabilirsiniz hem de yılın en yüksek indirim oranlarından yararlanma şansını yakalarsınız.

En iyi Assos otelleri bile erken rezervasyon döneminde %50’ye varan indirim oranlarıyla son derece konforlu bir tatili çok ekonomik fiyatlara sunabilmektedir. Zengin seçenek yelpazesi ile Assos otel fiyatları da geniş bir seçenek olanağı sunmaktadır. Assos balayı otelleri de huzur ve romantik bir atmosfer sunan bu tatil cennetinde aradığınız balayı tatilini en iyi şekilde yaşatabilmektedir. Assos otelleri rezervasyon için erken rezervasyon döneminde en yüksek indirim oranlarını sunduğundan dolayı 3

kbu dönemde rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Touristica fırsat ve kampanyaları da erken rezervasyon indirimlerine ek olarak çok avantajlı fiyat tekliflerini tatil severlere sunabilmektedir.

Assos Antik Kenti

Tatiliniz süresince Assos’ta gezip görebileceğiniz birçok antik yapı yer almaktadır ve bunlardan birisi de Assos Antik Kenti’dir. Assos Antik Kenti, ilçe merkezine 17 km uzaklıkta yer almaktadır ve Behramkale Köyü’nde volkanik bir tepenin üzerine kurulmuştur. Antik kent, manzara olarak tamda karşısına Midilli Adası’nı almaktadır. Eşsiz bir manzaraya sahip olan Assos Antik Kenti’nin, M.Ö. 6. yüzyılda kurulduğu tahmin edilmektedir. Lidya, Roma ve Pers İmparatorlukları gibi birçok medeniyetin hakimiyeti altına girmiş olan Assos Antik Kenti dönemin en önemli ticaret noktalarından bir tanesidir. Ünlü filozof Aristoteles’de bir dönem bu kentte yaşamış ve hatta burada bir felsefe okulu açmıştır. Assos Antik Kenti için başlatılan arkeolojik kazılar 1981 yılında başlamıştır ve günümüzde dahi halen bu kazı çalışmaları devam etmektedir.