ARCore desteğine kavuşuyor

Google tarafından geliştirilen artırılmış gerçeklik projesi, akıllı telefonlara AR desteğini donanımsal gereksinimlere ihtiyaç duymadan sunuyor. Tabii bunun için cihazlarda yazılımsal desteğin yer alması gerekiyor. ARCore ile birlikte geliştiriciler, dijital nesneleri kamera görüntüsüne entegre ederek ARCore artırılmış gerçeklik uygulamalarını kullanmanızı sağlıyor. Bu yazılım ile birlikte kamera uygulamanızda farlı nesneleri varmış gibi gösterebilirsiniz. Bunu eğlence için kullanmanın […]

 ARCore desteğine kavuşuyor

10.09.2019 - 20:19

Güncelleme : 10.09.2019 - 20:19

Google tarafından geliştirilen artırılmış gerçeklik projesi, akıllı telefonlara AR desteğini donanımsal gereksinimlere ihtiyaç duymadan sunuyor. Tabii bunun için cihazlarda yazılımsal desteğin yer alması gerekiyor. ARCore ile birlikte geliştiriciler, dijital nesneleri kamera görüntüsüne entegre ederek ARCore artırılmış gerçeklik uygulamalarını kullanmanızı sağlıyor.

Bu yazılım ile birlikte kamera uygulamanızda farlı nesneleri varmış gibi gösterebilirsiniz. Bunu eğlence için kullanmanın yanı sıra bir ürün satın almadan önce de desteklenen mağaza uygulamaları ile de kullanabilirsiniz.

Şimdilik bazı Samsung modellerine gelen ARCore desteği, daha önceden de bazı Samsung modellerine gelmişti. ARCore desteğinin ilerleyen günlerde daha fazla yayılması beklentiler arasında yer alıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın