Araba Kredileri Faizsiz Alınabilir mi?

Araba Kredileri Faizsiz Alınabilir mi? Araba kredileri faizsiz olanları daha çok tercih edilmektedir. İslami usullere göre çalışan birçok kurum vardır. Günümüzde araç temel ihtiyaçlardan biri haline geldi. İnsanların yoğun çalışması, şehirde toplu taşıma araçlarının çok kalabalık olması gibi nedenlerden dolayı araç aileler için elzemdir. Araç sahibi olmak için; İlgili Haber Gmail tasarımı değişiyor Tasarrufla birikim […]

 Araba Kredileri Faizsiz Alınabilir mi?

02.03.2019 - 19:18

Güncelleme : 02.03.2019 - 19:18

Araba Kredileri Faizsiz Alınabilir mi?

Araba kredileri faizsiz olanları daha çok tercih edilmektedir. İslami usullere göre çalışan birçok kurum vardır.

Günümüzde araç temel ihtiyaçlardan biri haline geldi. İnsanların yoğun çalışması, şehirde toplu taşıma araçlarının çok kalabalık olması gibi nedenlerden dolayı araç aileler için elzemdir. Araç sahibi olmak için;

  • Tasarrufla birikim yapmak suretiyle peşin almak
  • Galerilerden senetle almak
  • Peşinatsız araba kampanyaları vasıtasıyla almak
  • Bankalardan taşıt kredisi almak
  • Faizsiz araba kurumlarından alma gibi fırsatlar bulunmaktadır.

Yukarıda sıraladığımız fırsatların dışında daha farklı seçenekler de bulunmaktadır. Araba kredileri faizsiz olanları daha çok tercih edilmektedir. İslami usullere göre çalışan birçok kurum vardır. Bu kurumlar işlemlerini faize girmeden yapmaktadır. İslam dinine göre faiz haram olduğundan hassas olan kişiler sıfır veya ikinci el otomobil alırken bu kurumları değerlendirmektedir.

Katılım Bankları Aracılığıyla Araç Alma

Ülkemizde faizli işlem yapan bankaların yanı sıra kar payı ile hizmet veren finans kurumları bulunmaktadır. Bankalardan taşıt kredisi alındığında parayı para karşılığında satmaktadır. Bu durumda müşteri aldığından daha fazla miktar geri ödemektedir. Araba kredileri faizsiz katılım bankalarından alınabilir.

Katılım bankaları araçları müşterisi adına satın alır. Aldığı aracın üzerine müşterisiyle anlaştığı kar payını koyarak müşterisine satış yapar. Müşteri araç bedelini taksitlerle katılım bankasına öder. Aracın sıfır veya ikici el olması fark etmemektedir. Galeriden İkinci el senetle araba alma imkanı vardır. Fakat senette yasal bir güvence olmadığından risk taşıdığından çok fazla tavsiye edilmez.

Kredisiz Araç Almanın Metodu

Araç alımında faizli veya faizsiz taşıt kredisi en fazla kullanılan yöntemdir. Faizli de ekstra geri ödenen miktar olması müşteriyi rahatsız etmektedir. Araba kredileri faizsiz olduğunda daha ekonomik olmaktadır. Kredi almadan araç almanın yolu yok mudur? Tabi ki vardır. En çok tercih edilen ise dayanışma ve yardımlaşmaya dayanan kurumlardan araç almaktır. Bu kurumlarda peşinat ve kredi yoktur. Araç almak isteyenlerin altın günü mantığıyla bir araya geldiği kurumlarda müşteriler danışmanıyla alacağı aracın fiyatını, kaç ayda ödemek istediğini ve taksit miktarını hesaplar. 30 ay ise 30 kişilik gruba dahil olur. Her ay çekilen kura ile çıkan kişi kredisiz araba alma fırsatını elde eder.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın