Apple’dan tasarım hatası

California’daki Apple Watch Series 6 sahipleri, pil şiştiğinde ekranın bağlantısının kopması ve kırılması sonucu kullanıcının çeşitli yaralanmalarına neden olan tasarım hatası nedeniyle Apple’a toplu dava açtı. Davacılar, Apple’ın olası pil şişmesini tolere etmek için saat kasasının içinde yeterli alan bırakmadığını iddia ediyor. Sonuç olarak, pil hafifçe şişerse ekran ayrılabiliyor, çatlayabiliyor veya parçalanarak keskin kenarlar kullanıcıları […]

 Apple’dan tasarım hatası

11.12.2021 - 21:13

Güncelleme : 11.12.2021 - 21:13

California’daki Apple Watch Series 6 sahipleri, pil şiştiğinde ekranın bağlantısının kopması ve kırılması sonucu kullanıcının çeşitli yaralanmalarına neden olan tasarım hatası nedeniyle Apple’a toplu dava açtı.

Davacılar, Apple’ın olası pil şişmesini tolere etmek için saat kasasının içinde yeterli alan bırakmadığını iddia ediyor. Sonuç olarak, pil hafifçe şişerse ekran ayrılabiliyor, çatlayabiliyor veya parçalanarak keskin kenarlar kullanıcıları yaralayabiliyor. Davacılara göre, Apple Watch Series 6 “tüketici güvenliği için önemli bir tehdit oluşturmakta.”

Davacılar dava dosyasına, müvekkillerden birinin Apple Watch Series 3 ekranının bağlantısının kopmasından kaynaklandığı iddia edilen kolundaki derin kesiğin fotoğrafını ekledi. Davada, bu kusurun önceki Apple Watch modellerinde de bulunduğu belirtiliyor.