Apple, Yeni iPhone Modeli İçin LG İle Anlaştı!

Apple'ın ilerleyen zamanlarda Samsung yerine ekran tedariğinde tercihini LG'den yana kullanacağı söylentileri vardı. Bugün gelen sızıntılara göre; Apple, 2018'de tanıtılacak olan 6.5 inç büyüklüğündeki iPhone modelinde LG imzalı bir ekran kullanacak.

 Apple, Yeni iPhone Modeli İçin LG İle Anlaştı!

04.01.2018 - 14:24

Güncelleme : 04.01.2018 - 14:24

Apple’ın ilerleyen zamanlarda Samsung yerine ekran tedariğinde tercihini LG’den yana kullanacağı söylentileri vardı. Bugün gelen sızıntılara göre; Apple, 2018’de tanıtılacak olan 6.5 inç büyüklüğündeki iPhone modelinde LG imzalı bir ekran kullanacak.

 

Apple, 10. yıla özel çıkardığı iPhone X modeli ile ilk defa bir iPhone modelinde OLED ekran kullanmıştı. Samsung imzalı bu OLED ekran, DisplayMate’e göre AMOLED teknolojisini kullanıyordu. Ancak bu ekranda bir anda ekranın kararması ve yeşil çizgi gibi sorunlar ile karşı karşıya kalınmıştı.

 

2018’in ikinci çeyreğinde üretime başlanması beklenen bu ekranlar yine OLED teknolojisi üzerine inşa edilecek ve Super Retina HD teknolojisi ile desteklenecek.

LG Display’in bu yıl 15 milyon ila 16 milyon arasında OLED ekran üretmesi bekleniyor. Bu üretimde ilk etapta 5.8 inçlik model için üretim gerçekleştirilecek daha sonra ise 6.5 inç’lik modelin üretimine başlanacak.

 

Son olarka 2018’de tam üç farklı iPhone modeli göreceğimizi belirtelim. Bunlardan ikisi üst seviye model olup OLED ekran ile gelecek diğeri ise LCD ekran ile gelip bütçe dostu olacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın