Apple Ve Google Çalışanlarına Saldırı!

Apple çalışanlarının içinde olduğu dört otobüs ve Google çalışanlarını taşıyan bir otobüs saldırganlar tarafından hedef alındı.

 Apple Ve Google Çalışanlarına Saldırı!

18.01.2018 - 14:52

Güncelleme : 18.01.2018 - 14:52

Apple çalışanlarının içinde olduğu dört otobüs ve Google çalışanlarını taşıyan bir otobüs saldırganlar tarafından hedef alındı.

Salı günü Apple ve Google çalışanlarını taşıyan çok sayıda servis otobüsü, bilinmeyen cisimler tarafından vuruldu. California Highway Patrol , olayı araştırmak için Apple’la birlikte çalışıyor.

CHP’ye göre 16 Ocak’ta işe gidip gelen teknisyenlerin bulunduğu otobüs, muhtemelen taşlar veya pelet tabancaları kullanılarak bilinmeyen nesnelerle vuruldu. Bu nesneler, araçlarına çarpıp, pencereleri kırdığı için işten çıkıp eve giden teknisyenler korktular. Olay, Apple’ın merkezinin bulunduğu Woodside ve Cupertino şehirleri arasındaki 280. Karayolu’nun her iki yönünde sabah ve akşam gerçekleşti.

Servis otobüslerinin vurulduğuna dair en az beş rapor var. Dört otobüs Apple çalışanları taşıyor ve bir otobüs Google çalışanları taşıyordu. Bu saldırıda kimse yaralanmadı.

Teknoloji firmaları, San Francisco ile Silikon Vadisi’ndeki ofisleri arasında en az bir saat sürüş mesafesinde ücretsiz servis hizmeti veriyor. Otobüsler yalnızca çalışanlara açık ve uzun süredir teknoloji dünyası ile diğerleri arasındaki ayrımın sembolü olmuştur.

Otobüslerde firma logosu yok, bu nedenle saldırının Apple’ı hedef alıp almadığı belli değil.

CHP (California Highway Patrol) memuru Art Montiel KTVU’ya verdiği demeçte “Bu ciddi bir sorundur, çünkü bu sürücüyü dikkatsiz kılarak sürücü çarpışabilir ve aynı zamanda otobüs yolcularına ve diğer sürücüler için büyük yaralanmalara neden olabilecek birden fazla araç kazasına sebep olabilir” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın