Apple TV Plus’ın yayın tarihi

Netflix ile sıkı bir rekabete girmeye hazırlanan Apple, mart ayında yeni TV servisi Apple TV Plus’ı kullanıcılara tanıtmıştı. Apple TV Plus yayın tarihi Bloomberg’e göre kesinleşti. Yapılan açıklamalara göre TV Plus abonelik sistemi kasım ayında kullanıcılarla buluşacak. Apple TV Plus ne kadar olacak? Sorusu da yanıt buldu. Henüz kesin olmayan bilgilere göre, abonelik sisteminin aylık […]

 Apple TV Plus’ın yayın tarihi

21.08.2019 - 21:25

Güncelleme : 21.08.2019 - 21:25

Netflix ile sıkı bir rekabete girmeye hazırlanan Apple, mart ayında yeni TV servisi Apple TV Plus’ı kullanıcılara tanıtmıştı. Apple TV Plus yayın tarihi Bloomberg’e göre kesinleşti. Yapılan açıklamalara göre TV Plus abonelik sistemi kasım ayında kullanıcılarla buluşacak. Apple TV Plus ne kadar olacak? Sorusu da yanıt buldu. Henüz kesin olmayan bilgilere göre, abonelik sisteminin aylık 10 dolarlık ödemesi olacak.

Apple’ın bu kasım ayındaki hamlesinde Disney Plus’ın payı olduğu düşünülüyor. Çünkü, Disney’in yayın platformu da 12 Kasım’da tüketicilere sunulacak. Apple de söz konusu rekabette geri kalmamak için hızlı davranmayı planlıyor olabilir.

Apple’ın kullanıma sunacağı hizmetin orijinal içeriklerine ve filmlerine 6 milyar dolar ayırdlığı biliniyor. Ayrıca şirketin 2020 yılına kadar bu hizmet satışlarından 50 milyar dolarlık kazanç hedefine ulaşmak istediği söyleniyor. Bu hedefe ulaşmak için para harcamaktan çekinmeyen şirket, akıllı telefon satışlarına bağı kalmadan daha fazla gelir kapısı elde etmek istiyor diyebiliriz. Çünkü son raporlara göre şirketin akıllı telefon satışlarında çok da yüzü gülmüyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın