Apple Oyun Sektörüne Giriyor

Çıkardığı ürünlerle satış rekorları kıran Amerikalı teknoloji debi Apple, oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor. Yıllardır oyun konsolu anlamında liderliği elinden bırakmayan ve çıkardığı play station serisiyle son derece iyi satış rakamları elde eden Sony’nin tahtı Apple’ın oyun sektörüne de girmesiyle sarsılabilir. Apple TV’nin 4. nesil versiyonuyla beraber oyun sektörüne de giriş yapacağı söyleniyor. Şu an oyun […]

 Apple Oyun Sektörüne Giriyor

08.09.2015 - 17:48

Güncelleme : 08.09.2015 - 17:48

Çıkardığı ürünlerle satış rekorları kıran Amerikalı teknoloji debi Apple, oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor.

Yıllardır oyun konsolu anlamında liderliği elinden bırakmayan ve çıkardığı play station serisiyle son derece iyi satış rakamları elde eden Sony’nin tahtı Apple’ın oyun sektörüne de girmesiyle sarsılabilir. Apple TV’nin 4. nesil versiyonuyla beraber oyun sektörüne de giriş yapacağı söyleniyor.

Şu an oyun dünyasının lideri durumunda olan Sony PlayStation 4 ve Microsoft Xbox One Apple’ın sektöre girmesiyle zor günler geçirebilir.

Bir önceki versiyonunu 69 dolarda satışa çıkartan Apple, bu ürünün fiyat politikasını henüz açıklamadı. Fakat bu çizgide olursa rakiplerinin yüksek fiyat politikası yüzünden sektöre hızlı bir giriş yapabilir. İlk olarak 2007 yılında piyasaya sürdüğü Apple TV’nin dördüncü nesil versiyonu yarın tanıtılacak ve önümüzdeki günlerde de satışa çıkacak.

Yarın yapacağı lansmanda Apple sadece Apple TV’yi değil bununla beraber takipçileri tarafından merakla beklenen iPhone 6S ve iPhone 6S Plus‘ı da tanıtacak. Bunların yanı sıra iPad Pro ve iPad mini 4’de yarın ki lansmanda görücüye çıkacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın