Anıtkabir Hakkında Genelkurmay Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan Anıtkabir’deki çocuk oyun alanı büyük tepki çekmiş, Anıtkabir’in bir oyun alanı olmadığı konusunda köşe yazarları onlarca yazı yazmıştı. CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da Anıtkabir Komutanlığı yetkilileri ile görüşmüş ve yetkililer parkın iyi niyetle yapıldığını belirtmişti. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Candan da bir açıklamada bulunmuş ve Anıtkabir’in bir oyun alanı […]

 Anıtkabir Hakkında Genelkurmay Açıklama Yaptı

25.09.2016 - 14:08

Güncelleme : 25.09.2016 - 14:08

Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan Anıtkabir’deki çocuk oyun alanı büyük tepki çekmiş, Anıtkabir’in bir oyun alanı olmadığı konusunda köşe yazarları onlarca yazı yazmıştı.

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da Anıtkabir Komutanlığı yetkilileri ile görüşmüş ve yetkililer parkın iyi niyetle yapıldığını belirtmişti. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Candan da bir açıklamada bulunmuş ve Anıtkabir’in bir oyun alanı olmadığını yapılanın saygısızlık olduğunu dile getirmişti.

Gelen tepkilere Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de Twitter’dan katılmış ve eleştirileri farklı bir boyuta çekerek Anıtkabir’deki çocuk alanını eleştirenleri çocuk düşmanı olmakla suçlamıştı.

Gelen tepkiler üzerine Genelkurmay Başkanlığı bir açıklama yaparak portatif plastik oyun alanının kaldırılacağını söyledi. Dün olağanüstü toplanan Anıtkabir Bakım Onarım Restorasyon Kurulu kararıyla kaldırılması kararlaştırılan oyun parkının vatandaşların talebi üzerine 22 Nisan tarihinde Anıtkabir içindeki kafetarya alanının yanına konulduğu belirtildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın