Android’e gelecek yenilikleri

Önce WhatsApp’a gelecek yenilikler ortaya çıktı şimdi de Google, bu kış Android cihazlara gelecek yeni özellikler duyuruldu. Teknoloji devi, kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmak için işletim sistemini yenilemeye devam ediyor. ANDROID VE ARABA KULLANIMI Google, sürüş sırasında Android cihazının daha da kullanışlı olmasını istiyor. Bu nedenle de kullanıcı, telefonu uyumlu bir araca bağladığında Android Auto otomatik olarak […]

 Android’e gelecek yenilikleri

03.12.2021 - 20:33

Güncelleme : 03.12.2021 - 20:33

Önce WhatsApp’a gelecek yenilikler ortaya çıktı şimdi de Google, bu kış Android cihazlara gelecek yeni özellikler duyuruldu. Teknoloji devi, kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmak için işletim sistemini yenilemeye devam ediyor.

ANDROID VE ARABA KULLANIMI
Google, sürüş sırasında Android cihazının daha da kullanışlı olmasını istiyor. Bu nedenle de kullanıcı, telefonu uyumlu bir araca bağladığında Android Auto otomatik olarak başlayacak.

GOOGLE ANILAR
Bu haftadan itibaren Google, Google Fotoğraflar için yepyeni bir Anılar özelliğini kullanıma sunuyor

OTOMATİK SIFIRLAMA
Google, Android’e sürekli olarak yeni gizlilik özellikleri ekliyor. En sonuncusu, izinlerin otomatik olarak sıfırlanması olarak adlandırılıyor.

YENİ WİDGET’LAR
Yeni Google Play Kitaplar widget’ı ile tatillerde okumak için kitaplara kolayca erişim sağlıyor, kitaplığın tamamına erişim ve hatta sesli kitap süreçlerini takip etmeyi sağlıyor.

FAMILY BELL
İşletim sistemi aile hayatını önceliğine alıyor ve aileler için özellikle faydalı olması beklenen Family Bell adlı yeni bir özellik sunuyor. Family bell, aile üyeleri nerede olursa olsun ailedeki herkesin günlük programlarının takip edilmesini sağlıyor.