Android kullanıcılarının başı reklamlarla belada!

Google ve Facebook gibi çeşitli uygulamaları taklit eden bu zararlı uygulamalar dışarıdan bakıldığında normal görünüyor. Ancak, kullanıcı bu uygulamayı yüklediğinde cihazın ekranında rastgele reklamlar gösterilmeye başlanıyor. Uygulamalar yüklenirken kısayolları otomatik olarak silindiği için kaldırılması biraz daha zorlaşıyor. Özellikle telefonlar konusunda deneyimsiz bir kullanıcı bu uygulamayı yüklediyse, tam ekran reklamlar ile boğuşmak zorunda kalıyor. Bu uygulamalar […]

 Android kullanıcılarının başı reklamlarla belada!

24.10.2019 - 17:37

Güncelleme : 24.10.2019 - 17:37

Google ve Facebook gibi çeşitli uygulamaları taklit eden bu zararlı uygulamalar dışarıdan bakıldığında normal görünüyor. Ancak, kullanıcı bu uygulamayı yüklediğinde cihazın ekranında rastgele reklamlar gösterilmeye başlanıyor.

Uygulamalar yüklenirken kısayolları otomatik olarak silindiği için kaldırılması biraz daha zorlaşıyor. Özellikle telefonlar konusunda deneyimsiz bir kullanıcı bu uygulamayı yüklediyse, tam ekran reklamlar ile boğuşmak zorunda kalıyor.

Bu uygulamalar arasında beş milyondan fazla kez indirilen Video Download Master, her biri 500 binden fazla kez indirilen Ringtone Maker Pro, SaveInsta ve Tank Classic bulunuyor. Google rahatsız edici reklamlarla kullanıcıları mağdur eden bu uygulamaların büyük bir kısmını kaldırmış olsa da, araştırmacılar halen mevcut olan zararlı uygulamalar bulunduğunu belirtiliyor.

Buna ek olarak güvenlik araştırmacıları bu reklam virüsünün arkasında Vietnamlı bir üniversite öğrencisinin olabileceğini söylüyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın