Android İşletim Sistemini Kullananlar Dikkat!

Google, Android işletim sistemini kullanan kullanıcıların Wi-Fi ağ bilgilerini saklıyor mu ? Computerworld yazarı Michael Horowitz’in iddiasına göre Android işletim sistemini kullanan kullanıcıların Wi-fi şifresini Google biliyor. Yani Wi-fi ağını kullanarak bağlandığınız her şifreyi Google’ kendi veritabanında saklıyor. Bunun açıklamasını da şöyle yapıyor iddia sahibi: Her seferinden şifreyi yeniden girmek zorunda kalmamamız için bir ağa […]

 Android İşletim Sistemini Kullananlar Dikkat!

04.10.2013 - 9:58

Güncelleme : 04.10.2013 - 9:58

Google, Android işletim sistemini kullanan kullanıcıların Wi-Fi ağ bilgilerini saklıyor mu ?

Computerworld yazarı Michael Horowitz’in iddiasına göre Android işletim sistemini kullanan kullanıcıların Wi-fi şifresini Google biliyor. Yani Wi-fi ağını kullanarak bağlandığınız her şifreyi Google’ kendi veritabanında saklıyor. Bunun açıklamasını da şöyle yapıyor iddia sahibi:

Her seferinden şifreyi yeniden girmek zorunda kalmamamız için bir ağa bağlandığımız anda Wi-Fi şifreleri Google sunucularına kaydediyor.

Tüm dünyada 1 milyara yakın Android işletim sistemli telefon satıldığını göz önünde bulundurursak Google’ın elinde çok ciddi bir Wi-fi ağ şifresi mevcut.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın