Android-Apple Savaşında Kazanan Kim ?

Apple’ın sadece kendi ürünlerinde kullandığı iOS işletim sistemi ile Android işletim sisteminin pazar savaşında dengeler yavaş yavaş değişmeye başladı. iPad ile mobil pazarında yeni bir devri başlatan Apple, yavaş yavaş sıralamadaki yerini koruyamamaya başladı. ABI Research adlı araştırma şirketinin paylaştığı son verilere göre 2013 yılının iPad fiyatı, 2012 yılına göre %17’lik bir düşüş yaşadı. Android […]

 Android-Apple Savaşında Kazanan Kim ?

01.10.2013 - 9:48

Güncelleme : 01.10.2013 - 9:48

Apple’ın sadece kendi ürünlerinde kullandığı iOS işletim sistemi ile Android işletim sisteminin pazar savaşında dengeler yavaş yavaş değişmeye başladı. iPad ile mobil pazarında yeni bir devri başlatan Apple, yavaş yavaş sıralamadaki yerini koruyamamaya başladı.

ABI Research adlı araştırma şirketinin paylaştığı son verilere göre 2013 yılının iPad fiyatı, 2012 yılına göre %17’lik bir düşüş yaşadı. Android işletim sistemini kullanan tabletlerin fiyatların da ise %17’lik bir artış söz konusu.

Sektöre ilk girdiğinde rakip tanımayan Apple, Android’in gelişmiş özellikleri, uygulama çeşitlerinin çok olması ve bir çok markada kullanılması ve fiyat konusunda uygun ürünlerin de bulunması dolayısıyla kullanıcılar Android işletim sistemli tabletlere yöneliyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın