Altan Kardeşler Bütün Soruları Yanıtsız Bıraktı!

Geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden duayen gazeteci Çetin Altan’ın kendisi gibi gazeteci oğulları Ahmet ve Mehmet Altan kardeş FETÖ soruşturmasında gözaltına alınmalarının onuncu günün sonunda adliyeye sevk edildi. FETÖ’yle bağları olduğu iddia edilen ve bu bağlamda gözaltına alınan Ahmet Altan ve Mehmet Altan dün Adliyeye sevk edildi. Emniyetteki sorgularında susma haklarını kullanan iki gazeteci Cumhuriyet Savcılığı’na […]

 Altan Kardeşler Bütün Soruları Yanıtsız Bıraktı!

22.09.2016 - 0:35

Güncelleme : 22.09.2016 - 0:35

Geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden duayen gazeteci Çetin Altan’ın kendisi gibi gazeteci oğulları Ahmet ve Mehmet Altan kardeş FETÖ soruşturmasında gözaltına alınmalarının onuncu günün sonunda adliyeye sevk edildi.

FETÖ’yle bağları olduğu iddia edilen ve bu bağlamda gözaltına alınan Ahmet Altan ve Mehmet Altan dün Adliyeye sevk edildi. Emniyetteki sorgularında susma haklarını kullanan iki gazeteci Cumhuriyet Savcılığı’na ifade vereceklerini belirterek suskunluklarını bozmadılar.

Bir dönem Taraf Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yapan Ahmet Altan’a emniyette sorulan sorular da basına sızmaya başladı. Gazetenin düşük tirajı ve reklam gücü olmamasına rağmen yıllardır hangi maddi güçle ayakta durduğu daha önce de çok tartışılmış fakat tatmin edici yanıtlar gelmemişti. Ahmet Altan’a emniyette de gazetenin kim ya da kimler tarafından finanse edildiği soruldu. Darbe teşebbüsünden önce katıldıkları televizyon programlarında ve yazdıkları köşe yazılarında darbeyi çağrıştıran söylemlerde bulunan Altan bu metinler ve söylemlerle ilgili soruları da yanıtsız bırakmayı tercih etti.

Gazetenin eski ve tutuklu muhabirlerinden Balyoz Davası’nı başlatan bavulu savcılığa götüren Mehmet Baransu’nun bu belgeleri kimden aldığı ve gazetede bu belgelerin yayınlanması için kimin direktif verdiği sorusuna da diğer sorular gibi yanıt vermedi.

Gazeteci Mehmet Altan’a ise evinden çıkan 1 Doların sırrı, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e gerçekleştirdiği 2013 yılındaki ziyaretin hangi maksatla yapıldığı gibi sorular soruldu; fakat Mehmet Altan da abisi Ahmet Altan gibi bütün soruları yanıtsız bıraktı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın