Alp Erkin: Bu sayede kompleksi yendik

Küçük yaşlardan itibaren duyduğumuz “bizde de petrol var ama Batılılar bunu bize buldurtmaz” kompleksini Tuna sayesinde yenmiş oluyoru Bunda emeği olan herkese çok büyük teşekkür borçluyuz. Maden Tetkik Arama’ya ait Sismik-1 Hora gemisi ile yapılan aramalar ve Sayın Hilmi Güler beyin bakanlığı zamanında başlatılan aramalar için de teşekkür etmeliyiz. İlgili Haber 29 Kasım 2022 dolar […]

 Alp Erkin: Bu sayede kompleksi yendik

22.08.2020 - 9:20

Güncelleme : 22.08.2020 - 9:20


Küçük yaşlardan itibaren duyduğumuz “bizde de petrol var ama Batılılar bunu bize buldurtmaz” kompleksini Tuna sayesinde yenmiş oluyoru

Bunda emeği olan herkese çok büyük teşekkür borçluyuz.

Maden Tetkik Arama’ya ait Sismik-1 Hora gemisi ile yapılan aramalar ve Sayın Hilmi Güler beyin bakanlığı zamanında başlatılan aramalar için de teşekkür etmeliyiz.

Şimdi kimisi bilinçli olarak, kimisi de sadece hükümete muhalefet olsun diye bu büyük başarıyı küçük göstermek isteyen çeşitli çevreler ortaya çıkıp olumsuz fikirler beyan edeceklerdir.

Unutmayalım, herkesin öve öve bitiremediği Norveç’in tüm zenginliği 1970’li yıllarda keşfedilen dört beş tane doğal gaz ve petrol kuyusuna dayanmaktadır.Norveçin kuzey denizinde sahip olduğu “münhasır ekonomik alan” şu anda Norveç’in  dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer almasını sağlamıştır.

Bu örnek üzerinden, Türkiye’mizin yakın zamanda Libya’nın meşru hükümeti ile birlikte çalışarak ilan etmiş olduğu “münhasır ekonomik alan” ın önemini anlayıp vatanını seven tüm kardeşlerimizin  bu zorlu çabaya destek vermesi gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Açık deniz aramacılığı zor, zahmetli ve diğer devletlerle ekonomik ve siyasi sürtüşmeyi göze alacak kararlılık gerektirmektedir.Ülkemizin tüm vatandaşlarının refahı için Bu kararlılığı gösteren Devlet büyüklerimize teşekkür ederiz.