Ali Babacan: Yassıada’yı gayrimenkul rant projesine çevirdiler

27 Mayıs’ta Demokrat Partililerin yargılandığı Yassıada’nın ismi 2013 yılında AKP tarafından Demokrasi ve Özgürlük Adası olarak değiştirilmişti. Yine geçtiğimiz yılın 27 Mayısında da Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katıldığı bir tören ile adada ilk açılış gerçekleştirilmişti. Özgürlükler Adası’nın bünyesinde yer alan müzeler, tarihi […]

 Ali Babacan: Yassıada’yı gayrimenkul rant projesine çevirdiler

18.08.2021 - 19:39

Güncelleme : 18.08.2021 - 19:39

27 Mayıs’ta Demokrat Partililerin yargılandığı Yassıada’nın ismi 2013 yılında AKP tarafından Demokrasi ve Özgürlük Adası olarak değiştirilmişti. Yine geçtiğimiz yılın 27 Mayısında da Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katıldığı bir tören ile adada ilk açılış gerçekleştirilmişti.

Özgürlükler Adası’nın bünyesinde yer alan müzeler, tarihi ve tescilli yapılar, restoranlar, kütüphane ve açık hava sanat eserlerinin yanı sıra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş.’nin sahibi olduğu Katre Island Hotel de bulunuyor.

“TATİL VE RANT ADRESİ OLAMAZ”

Yassıada’nın rant adasına dönüştürüldüğünü belirten DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “27 Mayıs zulmünün sembolü Yassıada’yı gayrimenkul rant projesine çevirdiler. Bir başbakan ve iki bakanın idamıyla sonuçlanan davaların utanç merkezini ‘tatil cenneti’ diye pazarlamak tarihe ve demokrasiye ihanettir. Yassıada, nam-ı diğer yaslı ada; tatil ve rant adresi olamaz” ifadelerini kullandı.