Alexa Değerini Düşürme Yöntemleri

Web sitesi açan arkadaşların değer verdiği en önemli kıstaslardan birisi de Alexa değeridir. Web sitesinin Alexa değerini düşürmek isteyenler için birkaç öneri; 1- Alexa Toolbar Alexa değerini düşürme yöntemlerinin en bilineni Alexa Toolbar’dır. Eğer sitenizi ziyaret eden bir kullanıcının tarayıcısında Alexa Toolbar yüklüyse, Alexa değerinizin düşmesi daha hızlı olacaktır. Bu sebepten sitenizi ziyaret eden kullanıcılara […]

 Alexa Değerini Düşürme Yöntemleri

11.09.2013 - 15:03

Güncelleme : 11.09.2013 - 15:03

Web sitesi açan arkadaşların değer verdiği en önemli kıstaslardan birisi de Alexa değeridir. Web sitesinin Alexa değerini düşürmek isteyenler için birkaç öneri;

1- Alexa Toolbar

Alexa değerini düşürme yöntemlerinin en bilineni Alexa Toolbar’dır. Eğer sitenizi ziyaret eden bir kullanıcının tarayıcısında Alexa Toolbar yüklüyse, Alexa değerinizin düşmesi daha hızlı olacaktır. Bu sebepten sitenizi ziyaret eden kullanıcılara Alexa Toolbar yükletmeyi önerebilirsiniz. Alexa Toolbar yüklü bir şekilde web sayfanız ziyaret ediliyorsa Alexa düşüşü hızlanacaktır. Alexa Toolbar yüklemek için Tıklayınız.

2- Kitleye Yönelik İçerik

Buradaki kitleyle yukarıda bahsettiğim Toolbar’ın ilişkisini açıklayayım hemen. Alexa Toolbar genellikle webmasterlarda yüklü olur. Kitleye yönelik içerikten kastım, webmaster alemidir. Webmasterların işine yarayacak içerik sitenizde ne kadar çok olursa, webmasterlerın sitenizi takip etme oranı o doğrultuda artar. Doğal olarak Alexa değerinizde ziyaretle paralel bir şekilde düşüşe geçer.

3- Alexa Rank Widget
Alexa düşürme yöntemlerinde dikkat çeken bir diğer araç ise Alexa Rank Widget’ dır. Alexa Rank Widget eğer sitenizin bir köşesinde yer alıyorsa sitenize yapılan her girişde tarayıcınız Alexa’ya girdi bilgisi gönderir. Web sitenize Widget eklemek için Tıklayınız..

4- Refresh Kodu
Sitenize eklenen refresh kodu sayesinde sayfada belirli bir süre durulduktan sonra sayfa otomatik olarak belirli zamanda kendini yeniler. Burda önerilen yenileme süresi 60 saniyedir. Google’a refresh kodu yazarak ilgili koda ulaşabilirsiniz.

4- Backlink Alımı
Sitenize aldığınız backlinkler de Alexa’nın düşmesinde önemli bir role sahiptir. Backlink alırken Google Insight‘ı kullanabilirsiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın