AKUT: “17 Ağustos’u asla unutmayacağız!”

Büyük Marmara Depremi’nin 20. yılına girilirken, 22. yılını kutlayan AKUT mühim bir sosyal medya farkındalık projesi başlattı. Birçok arama kurtarma hikayesinin gönüllü kahramanı AKUT, Aka Marmara Depremi’nin 20. yılına girdiğimiz şu günlerde, mühim bir sosyal medya farkındalık kampanyası başlattı. Birçok meşhur oyuncu, müzisyen ve ulusal sporcunun gönüllü olarak destek verdiği video çalışmalar www.youtube.com/user/akut ‘tan izlenebiliyor. […]

 AKUT: “17 Ağustos’u asla unutmayacağız!”

27.08.2018 - 23:26

Güncelleme : 27.08.2018 - 23:26

Büyük Marmara Depremi’nin 20. yılına girilirken, 22. yılını kutlayan AKUT mühim bir sosyal medya farkındalık projesi başlattı.

Birçok arama kurtarma hikayesinin gönüllü kahramanı AKUT, Aka Marmara Depremi’nin 20. yılına girdiğimiz şu günlerde, mühim bir sosyal medya farkındalık kampanyası başlattı. Birçok meşhur oyuncu, müzisyen ve ulusal sporcunun gönüllü olarak destek verdiği video çalışmalar www.youtube.com/user/akut ‘tan izlenebiliyor.

“17 Ağustos’u asla unutmayacağız! O gün geleceği de kurtardık!”

1996 yılında tabiat kazalarında ya da tabii afetlerde başı dertte olanlara en kısa sürede ulaşmak amacıyla kurulan AKUT, Aka Marmara Depremi’nin 20. yılına girilirken, “17 Ağustos’u asla unutmayacağız! O gün geleceği de kurtardık!” temalı mühim bir sosyal medya farkındalık projesini hayata geçirdi.

Büyük Marmara Depremi’nde enkazdan kurtarılan ve şu an Dernek Gönüllüsü olan Selcan Kurt, Bülent ve Elif Şentürk, AKUT’un 17 Ağustos temalı reklamlarında yer aldı. Sosyal medya farkındalık çalışmaları kapsamında da, kendi alanlarında yaptıkları çalışmalarla Türk insanı tarafından sevilen birçok kıymetli meşhur isim, “Unutma AKUT Hayat Kurtarır” mesajlarıyla kampanyaya destek verdi. Ünlü isimlerden Ahmet Kaynak, Ayçe Abana, Aydın Karabulut, Biray Dalkıran, Burak Altay, Burak Demir, Can Kolukısa, Cem Öcal, Cihan Şimşek, Efe, Emre Törün, Feride Çetin, Gamze Topuz, Gülhan Tekin, Kunter Kurt, Levent Sülün, Mahperi Mertoğlu, Melih Özkaya, Melih Çardak, Merve Engin, Metin Buktel, Mustafa Kırantepe, Nilgün Kasapbaşoğlu, Ömer Ahunbay, Onur Buldu, Şamil Kafkas, Sefa Zengin, Sıla, Somer Karvan, Taner Ölmez, Wilco Van Herpen, Yekta Kopan, Yeliz Akkaya, Yosi Mizrahi, Yurdaer Okur ulusal sporculardan Mete Gazoz, Gökberk Ergeneman, Deniz Selin Üstündağ, Ilgın Sarban’ın mesajlarını paylaştığı videolar AKUT sosyal medya ve Youtube hesaplarından izlenebiliyor.

Toplumsal hafızamızı müspet anlamda taze tutmak

Konuyla ilgili bir izah yapan AKUT Başkanı Recep Şalcı, projedeki esas amacın, acıları hatırlatmak değil; daha fazla tedbir alınması için farkındalık yaratmak olduğunu vurgulayarak, “Ülkemizin bu kadar aka acıları bir daha yaşamaması için, toplumsal hafızamızı müspet anlamda taze tutmaya ve bireysel bilinçlenmeye fazla daha fazla ihtiyacımız var. Aslında yapacağımız şeyler fazla zor değil. Binalarımızı sağlam yapacağız, sağlam olmayanları güçlendireceğiz, zerzele sırasında ve sonrasında ne yapmamız ve yapmamamız gerektiğini bileceğiz. Farkında olmak, bilinçlenmek ve çocuklarımızı, çevremizi bilinçlendirebilmek bu büyüklükte bir keder yaşama riskimiz azalır.” dedi.

22 sene içinde, sadece Türkiye’de değil, aka afet yaşamış birçok ülkede, 2879 operasyonda yardıma koşan AKUT, 2657 kişiye yeniden ümit ışığı oldu, 1277 hayvanın kurtarılmasını sağladı.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın