Akıllı Telefonlara Uzun Ömürlü Pil

Akıllı telefonların en çok şikayet edilen yönlerinden birisi de bataryalarının kısa sürede bitmesi ve şarzda kalma süresine bağlı olarak aşırı ısınmasıdır. Akıllı telefonda yüklü olan uygulamalar, telefonun arka planında çalışan işletim sistemi ve telefona yüklü uygulamalardan gelen bildirimler telefonun şarjının kısa sürede bitmesine neden olmaktadır. Kullanıcıların şikayetlerini dikkate alarak yeni bir batarya üzerinde çalışan şirket […]

 Akıllı Telefonlara Uzun Ömürlü Pil

24.08.2015 - 14:46

Güncelleme : 24.08.2015 - 14:46

Akıllı telefonların en çok şikayet edilen yönlerinden birisi de bataryalarının kısa sürede bitmesi ve şarzda kalma süresine bağlı olarak aşırı ısınmasıdır.

Akıllı telefonda yüklü olan uygulamalar, telefonun arka planında çalışan işletim sistemi ve telefona yüklü uygulamalardan gelen bildirimler telefonun şarjının kısa sürede bitmesine neden olmaktadır.

Kullanıcıların şikayetlerini dikkate alarak yeni bir batarya üzerinde çalışan şirket geliştirdiği bataryayı kamuoyuna tanıttı. iPhone 6‘yı model alarak geliştirilen batarya cihazların ağırlığında veya görüntüsünde bir değişikliğe neden olmadığı gibi ekstra bir yazılımsal sorun da doğurmamaktadır. Sadece telefona ekstra iki havalandırma deliği açıldığını belirten yetkililer bunun da telefonun çalışmasına etki etmediğini belirtti.

Yeni geliştirilen bu batarya normal kullanımda 1 hafta kadar dayanabiliyor. Şu an halen geliştirilme aşamasında olan bu uzun ömürlü pillerinde satışına ise iki yıl içerisinde başlanması bekleniyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın