Akıllı ayakkabı üretecek!

Akıllı telefon, akıllı ev, akıllı televizyon derken şimdi de akıllı ayakkabı hayatımıza gireceğe benziyor. Samsung, bu yenilikçi yatırımıyla, akıllı teknolojileri hayatımızın önemli bir parçası yapmanın peşinde gibi görünüyor. Aslında ilk defa ortaya çıkmış bir ürün değil. Puma 1986 yılında ilk akıllı ayakkabı olan RS-Computer ile karşımıza çıkmıştı. Hatta kısa süre önce bu ayakkabıyı yeniden üreteceğini […]

 Akıllı ayakkabı üretecek!

02.01.2019 - 14:19

Güncelleme : 02.01.2019 - 14:19

Akıllı telefon, akıllı ev, akıllı televizyon derken şimdi de akıllı ayakkabı hayatımıza gireceğe benziyor. Samsung, bu yenilikçi yatırımıyla, akıllı teknolojileri hayatımızın önemli bir parçası yapmanın peşinde gibi görünüyor.

Aslında ilk defa ortaya çıkmış bir ürün değil. Puma 1986 yılında ilk akıllı ayakkabı olan RS-Computer ile karşımıza çıkmıştı. Hatta kısa süre önce bu ayakkabıyı yeniden üreteceğini de açıkladı.

Samsung dışında Xiaomi’de akıllı ayakkabı sektörüne daha önce girmişti. Bu bir ilk olmasa da Samsung‘un bu konuda yatırım yapacak olması rekabeti kızıştıracak gibi görünüyor. Firma bu konuda ilk adımı akıllı koşu ayakkabısı patenti alarak attı.

Patente bakılırsa, normal bir koşu ayakkabısı sensörlerle donatılacak. Firma muhtemelen bir tür uygulamayla ayakkabıdan gelen verileri görmenizi sağlayacak.

Samsung Galaxy 10 tasarımı ile konuşulacak! Samsung Galaxy 10 tasarımı ile konuşulacak!
Galaxy S10 serisi ile ilgili yepyeni detaylar gün yüzüne çıkartıldı.Paylaşılan detaylara göre merakla beklenen Samsung Galaxy S10 tasarımı gözler önüne serildi. İşte, Galaxy S10 böyle görünecek!

 

Ayakkabıda yer alan sensörler, direkt olarak basınç merkezine yakın oldukları için daha doğru verilere ulaşmak mümkün oluyor. Bu da özellikle sporla uğraşanlar için çok önemli bir fark ortaya koyuyor.

Samsung, bir çok alanda yatırımı olan bir firma olsa da tekstil ve ayakkabı konusunda bir tecrübesi bulunmuyor.

Tahminler firmanın ünlü bir ayakkabı firmasıyla güçlerini birleştirerek bu sensörlerle donatılmış ayakkabının üretimini gerçekleştireceği yönünde.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın