AKFA Holding’e Kayyum Atandı

Savcılıkça yürütülen FETÖ soruşturmasında son olarak örgüte mali destek sağladığı gerekçesiyle AKFA Holding ve holdinge bağlı 44 şirkete yönelik incelemeler devam ediyor. Savcılık dosyadaki şirketlere kayyum atanmasını talep etti. Yapılan incelemelerde şirketin 2013 senesinde personellerine örgütün para kaynaklarından Bank Asya’dan hesap açtırdığı ve şirket çalışanlarının hesaplarına para yatırarak paraları kayıt dışına çıkardığı anlaşıldı. Ayrıca 2013 […]

 AKFA Holding’e Kayyum Atandı

28.09.2016 - 8:22

Güncelleme : 28.09.2016 - 8:22

Savcılıkça yürütülen FETÖ soruşturmasında son olarak örgüte mali destek sağladığı gerekçesiyle AKFA Holding ve holdinge bağlı 44 şirkete yönelik incelemeler devam ediyor. Savcılık dosyadaki şirketlere kayyum atanmasını talep etti.

Yapılan incelemelerde şirketin 2013 senesinde personellerine örgütün para kaynaklarından Bank Asya’dan hesap açtırdığı ve şirket çalışanlarının hesaplarına para yatırarak paraları kayıt dışına çıkardığı anlaşıldı. Ayrıca 2013 senesinde şirketin ofislerdeki çoğu belgeyi imha ettiği tespit edildi.

Yine yapılan incelemelerde şirketin direkt FETÖ’ye ait olduğu ve faturasız sattığı ürünlerden gelen paraları örgütün imamlarının hesaplarına yatırdığı ortaya çıktı. Ele geçen belge ve delillerde yapılan incelemelerde holdingin FETÖ ile direkt olarak bağlantısı olduğu tespit edildi. Bu yüzden firma ve çalışanlar bir çok suçtan yargılanmaya başlayacak.

Şirketin mali yapısı ve işleyişi ile savcılığın belge isteyebileceği ve FETÖ ile bağlantılı mevcut yönetimin istenen belgeleri imha edebileceği şüphesiyle savcılık kayyum atanmasını talep etti. Talebin kabul görmesi üzerine holding ve bağlı 22 şirkete resmi olarak kayyum atandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın