Ak Parti’den Sosyal Atak!

İstanbul’da başlayan Gezi Parkı olaylarının sosyal medya aracılığıyla bir anda tüm yurda yayılması sonucu sosyal medyanın önemini farkeden siyasi iktidar sosyal bir atağa hazırlanıyor. Enformasyon ve dezenformasyonun yoğun bir şekilde yaşandığı sosyal medyada seçim dönemi yaklaştıkça daha aktif olmaya çalışan iktidar partisi hem AK Parti’de hem de devletin kurumlarında sosyal medya konusunda atağa geçti. Ulaştırma […]

 Ak Parti’den Sosyal Atak!

16.09.2013 - 23:48

Güncelleme : 16.09.2013 - 23:48

İstanbul’da başlayan Gezi Parkı olaylarının sosyal medya aracılığıyla bir anda tüm yurda yayılması sonucu sosyal medyanın önemini farkeden siyasi iktidar sosyal bir atağa hazırlanıyor.

Enformasyon ve dezenformasyonun yoğun bir şekilde yaşandığı sosyal medyada seçim dönemi yaklaştıkça daha aktif olmaya çalışan iktidar partisi hem AK Parti’de hem de devletin kurumlarında sosyal medya konusunda atağa geçti. Ulaştırma Bakanlığı tarafından sosyal medya takip merkezi olarak kurulan “Mavi Oda” nın ardından AK Parti, kendi teşkilatları için de çalışmalara başladı.

Sosyal medyanın gündemi belirleyen ve haklıyı haksız, haksızı haklı yapan yanını es geçmeyen siyasi iktidar, 6 bin kişilik dev bir sosyal medya ekibi oluşturma hazırlığı içerisine girdi.  Anlaşılan o ki, bundan sonra seçip propagandaları otobüs üzerlerinden çok sosyal medyada yapılacak. Zaman Gazetesi’nde yer alan habere göre; AK Parti’nin sosyal medya ekibinin 1000 kişisi İstanbul, 600 kişisi Ankara, 400 kişisi ise İzmir’de yer alacak. Seçim dönemi için hazırlanan bu sosyal medya ekibinin, seçim sonrasında ise ne olacağı şimdilik muamma.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın