AK Parti Sözcüsü Çelik’ten yeni açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, seçim itirazlarına yönelik yeni açıklamalarda bulundu. Çelik, seçimonuçlarını sabırla, usulet ve suhuletle beklenmesi gerektiğini belirterek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden dosya kaçırılıyor şeklindeki iddialarla ilgili şöyle konuştu: ABD Dışişleri Sözcüsü’nün Türkiye’deki seçim süreciyle ilgili yaptığı açıklama kınanacak bir açıklamadır. Başkan Trump’ın seçildiği seçim süreci halen Rusya’nın müdahalesi var mı yok mu gibi […]

 AK Parti Sözcüsü Çelik’ten yeni açıklama

06.04.2019 - 15:40

Güncelleme : 06.04.2019 - 15:40

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, seçim itirazlarına yönelik yeni açıklamalarda bulundu. Çelik, seçimonuçlarını sabırla, usulet ve suhuletle beklenmesi gerektiğini belirterek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden dosya kaçırılıyor şeklindeki iddialarla ilgili şöyle konuştu:

ABD Dışişleri Sözcüsü’nün Türkiye’deki seçim süreciyle ilgili yaptığı açıklama kınanacak bir açıklamadır. Başkan Trump’ın seçildiği seçim süreci halen Rusya’nın müdahalesi var mı yok mu gibi halen sıcak gündem olan yargı süreçlerinin parçasıdır. Bir başka lkenin adli süreçlerle ilgili yargıda bulunurken hukuk mevzuatını göz önünde tutması, kendi ülkelerinde gerçekleşen hususlarla değerlendirmelerinde fayda vardır. Bir sürü iddialar ifade ediyor CHP adayı.Büyükşehir belediyesinden dosya kaçırıldığını söylüyor. Bir deliliniz var mı diye sorulduğunda ‘Hayır bize gelen duyumlar’ diyor. Bu yakışıksız bir durumdur. Yapılacak şey memlekette her şey normaldir, bir anormallik varmış algısı yapmaya çalışmak, vatandaşlarımız üzerinde baskı oluşturmaya çalışmak doğru bir tavır değildir.

Yanlış bilgilerin dolaşımda olduğunu ifade eden Çelik konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: osyal medyada her gün bir sürü yalan haber çıkıyor. Manipülasyon, bilgi eksikliği olabilir. Sürekli bunlar etiketlenip partimize soruluyor. Partimizin yetkili kişileri bellidir. AK Parti’yi bağlayıcı olan şey en üst düzeyde Cumhurbaşkanımızın, genel başkanımızın ne söylediğidir. Onun dışında yetkilendirdiği kişilerin söyledikleridir.

“BİZİM GÖSTERDİĞİMİZ YARDIM DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE YOK”
Her konuda konuşan CHP sözcülerin dışarıdan yöneltilen Türkiye’nin seçim kapasitesine ilişkin açıklamaları göz önünde bulundurmasını istiyoruz. Avrupa Konseyi’nin kendi görev alanlarına girmeyen konularda birtakım açıklamalar eleştirilere tabi olmuştu. Avrupa Konseyi yetkililerine şunu söylemek isterim, bizim dışarıdan gelen gözlemcilere gösterdiğimiz yardımı dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz. Ayrıca iktidar partisi olarak bizlere başvurulduğunda her türlü bilgiyi veriyoruz. YSK görevini yerine getirilmelidir şeklinde otoritelere çağrıda bulunuyorlar. Ya çok çalıştıklarını göstermek için ya da tipik alışkanlıkları kendilerinin kafasında Avrupa’nı dışına çıkınca standart açıklamaları yapıyorlar.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın