AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ GENÇ TURİZMCİLERLE BULUŞTU.

  Ak Parti grup başkanvekili Denizli Milletvekili Cahit Özkan Uluslararası Genç Turizmciler Derneği ile internet üzerinden bi toplantı gerçekleştirdi. Genç Tursad kurucu başkanı Onur Sabırlıoğlu toplantı sonrası bi açıklama yaptı. İlgili Haber Graphpad Prism Hangi Sektörlerde Kullanılır? ‘’Öncelikle sayın vekilimize çok teşekkür ediyoruz.Turizm bu ülke için her zaman önemli olmuştur.Bizlerde turizmciler olarak maalesef pandeminin ülkemizde […]

 AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ GENÇ TURİZMCİLERLE BULUŞTU.

09.05.2021 - 21:25

Güncelleme : 09.05.2021 - 21:25

 

Ak Parti grup başkanvekili Denizli Milletvekili Cahit Özkan Uluslararası Genç Turizmciler Derneği ile internet üzerinden bi toplantı gerçekleştirdi.

Genç Tursad kurucu başkanı Onur Sabırlıoğlu toplantı sonrası bi açıklama yaptı.

‘’Öncelikle sayın vekilimize çok teşekkür ediyoruz.Turizm bu ülke için her zaman önemli olmuştur.Bizlerde turizmciler olarak maalesef pandeminin ülkemizde başladığı 2020 Mart ayından beri işlerimiz durmuştur.Malesef millet olarak kötü günler geçirmekteyiz.Fakat her zaman el ele verip bu kötü günleri birlik ve beraberlikle aşacağımıza inancımız tam olmuştur.

Sayın grup başkanvekilimize toplantımızda seyahat acentelerinin yaşadığı sıkıntıları aktardık ve bu sıkıntılarımızın ileride çözülmemesi halinde bir çok acentecinin meslek değiştireceğini şirketlerini kapatacağını söyledik.

Ne yazık ki bağlı olduğumuz kurum olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğinden pandemi döneminde hiçbir destek göremediğimizi aktardık.Öncelik olarak aidat konusunu dile getirdik.Daha sonra home-ofis çalışma sisteminin mutlaka gelmesi gerektiğini ,otellerin direkt satış reklamlarıyla acentelerin önüne geçerek yaptığı satışların bir çok acenteciyi etkilediğini buna devletin mutlaka bi çözün bulması gerektiğini tüm üyelerce aktardık.Ayrıca seyahat acente belgemizle kendi öz mal araç sahibi meslektaşlarımızın ekstra bi belgeye ihtiyaç duymadan rahat rahat transfer ve işlerini yapabilmelerini sayın başkanımıza dile getirdim.

SEYAHAT ACENTELERİ KREDİ PAKETLERİNDEN YETERİNCE YARARLANAMADI.

Bir çok acentemizin maalesef vergi borcu , sigorta borcu bulunmaktadır.Aslında bunun sebebi geçmiş yıllarda yaşanan büyük sıkıntılar ülkemizde 7-8 yıl önce aralıklarla yaşanan problemlerle maalesef biz acenteleri etkilediğinden ne yazık ki turizmciler bi türlü kendilerini doğrultamadılar.Bu sebeble sayın grup başkanımızdan rica ediyoruz.En azından işe devam anlamında turizm acentelerine mutlaka sorgusuz sualsiz 30.000 TL ile 75.000 TL arasında kredi verilmelidir.Bizim belgemizin değeri şu anda 75.000 TL mutlaka bu konuda Cumhurbaşkanımızdan destek bekliyoruz.

TÜRSAB VE BAKANLIK ARASINDA YAŞANAN SORUNLAR BİZLERİ KÖTÜ ETKİLEMİŞTİR.

Türsab ile Bakanlık arasında herkesin bildiği sorunlar var ne yazık ki bu en çok bizleri etkilemektedir.Bu sorunların bir an önce çözülmesini istiyoruz.Bu sorunlar yüzünden etkilenen iflas eden işlerini toparlayamayan acenteleri vebali yarın gelir sizden çıkar…

TÜRSAB SEÇİMLERİNDE ADALET YOK ! SEÇİMLER 81 İL’DE TİCARET ODALARINDA YAPILMALI

Sayın grup başkanvekilimize demokratik bir ülkede yaşadığımızı.Yapılan tüm seçimlerinde demokratik ortamlarda yapılması gerektiğini aktardık.Ne yazık ki bizim kurumumuzda demokrasi anlayışı yok olmuş durumda.Bunun acilen çözülmesi gerekiyor.Kanunla kurulmuş bir birliğin 10.000 üyesi olan koskoca seyahat acenteleri başkanlık seçimlerine 4000 kişi katılıyor.Türlü türlü oyunlarla masa başı işlerle insanların aklına girilerek seçim kazanılıyor.70’li yıllarda ülkemizde seçim zamanları dönen tüm işler maalesef bizim seçimlerimizde de dönmektedir.Bizler 13.300 üyesi olan kurumun seçimlerinin 81 İlde aynı anda Ysk tarafından Ticaret odalarında yapılmasını istiyoruz.

Yeni Dünya’da Yeni Turizm Trendleri Çok Önemli Örneği Çin’de Drone Taksi İle Otel ve Havalimanı Transferleri Başlıyor.Bizlerin Bu Akımı Yakalaması Gerekiyor.Artık Kavgaların Son Bulup El Ele Verip Ülkemizi Dünya’nın En İyi Turizm Merkezlerinden Biri Haline Getirmek Gerekiyor.