Aile Terapisti

Evlilikte iletişimsizliğin başladığı yerde problem de başlar. Çiftlerin en önemli sorunu iletişimsizliktir. Kadın da erkek de bir şey söyler fakat birbirlerini duymazlar. Birbirlerinin ne anlatmak istediklerini, dertlerinin ne olduğunu anlayamazlar. Böyle bir durumda evliliğiniz bitme noktasına kadar gelebilir. Bir aile terapisti İzmirziyareti yapmakta yarar vardır. Evlilikte İletişim Evlilikte iletişim kurarken tabi ki üslup da çok […]

 Aile Terapisti

20.08.2020 - 8:47

Güncelleme : 20.08.2020 - 8:47

Evlilikte iletişimsizliğin başladığı yerde problem de başlar. Çiftlerin en önemli sorunu iletişimsizliktir. Kadın da erkek de bir şey söyler fakat birbirlerini duymazlar. Birbirlerinin ne anlatmak istediklerini, dertlerinin ne olduğunu anlayamazlar. Böyle bir durumda evliliğiniz bitme noktasına kadar gelebilir. Bir aile terapisti İzmirziyareti yapmakta yarar vardır.

Evlilikte İletişim

Evlilikte iletişim kurarken tabi ki üslup da çok önemlidir. Sen dili ile konuştuğunuz takdirde karşı taraf savunmaya geçecektir. Bu da makul ve sağlıklı bir iletişimin önündeki en büyük engeldir. Sen dili yerine ben dili ile konuşmakta fayda vardır, ben dili ile konuşmayı başaramadığınız durumlarda başvurabileceğiniz aile danışmanı İzmir size yardımcı olacaktır.

Aile Terapistine Ne Zaman Gidilmelidir?

Çiftler iletişimsizlik durumunu yaşadıktan sonra evliliklerini kurtarmak ve tekrar sağlıklı bir düzleme oturtmak için evlilik terapistine başvurmalıdır. Evlilik terapisi kişilerin birbirini anlamasıdır. Alanında yetkin bir evlilik terapisti hayli rol almanızı sağlayacaktır. İzmir evlilik terapistseçenekleri arasında gerçekten de alanında uzman ve çok başarılı terapistler bulunmaktadır. Bozulmak üzere olan birçok aileyi kurtarmış olan bu terapistler işlerini güzel yapmaktadırlar.

Aile Terapisti Ne İş Yapar?

Aile terapisti aileyi kurtarır. Çiftleri birbirlerinin yerine sokarak karşı tarafın hislerinin anlaşılmasını sağlar. Bu şekilde kişi yanlış üslubunun farkına varır, söylediklerinin karşı taraf için ne ifade ettiğini anlar. Yaptığı hataları gören taraf iletişimi düzeltir ve ilişki sağlıklı bir yönde yol alır.