Ahmet Altan İkinci Kez Gözaltına Alındı!

FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle 10 gün önce kardeşi Mehmet Altan’la beraber gözaltına alınan, 10 günlük gözaltı süresinin ardından çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla salıverilen Ahmet Altan için Savcılık karara itiraz etmiş ve bugün yeniden yakalama kararı çıkartmıştı. Gözaltı kararının çıkmasının ardından kısa sürede gözaltına alınan Ahmet Altan ifadesi alınmak üzere yeniden emniyete götürüldü. FETÖ üyesi […]

 Ahmet Altan İkinci Kez Gözaltına Alındı!

23.09.2016 - 5:32

Güncelleme : 23.09.2016 - 5:32

FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle 10 gün önce kardeşi Mehmet Altan’la beraber gözaltına alınan, 10 günlük gözaltı süresinin ardından çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla salıverilen Ahmet Altan için Savcılık karara itiraz etmiş ve bugün yeniden yakalama kararı çıkartmıştı.

Gözaltı kararının çıkmasının ardından kısa sürede gözaltına alınan Ahmet Altan ifadesi alınmak üzere yeniden emniyete götürüldü. FETÖ üyesi olmak ve hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etme suçlamalarıyla tutuksuz yargılanmasına karar verilen Ahmet Altan’ın yeniden hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Ahmet Altan’ın yeniden gözaltına alınması ve savcılık makamının tutuksuz yargılanma kararına itiraz etmesine gerekçe olarak Taraf Gazetesi‘nin Genel yayın yönetmeni olduğu esnada yapılan FETÖ lehine yayınlar ve FETÖ amaçları doğrultusunda kamuoyu oluşturmak olarak gösterildi.

Birçok emekli ve muvazzaf subay ve astsubayın tutuklu yargılandığı Ergenekon, Balyoz ve Askeri Casusluk davalarında Taraf Gazetesi’nin o dönem gazetecilik başarısı olarak gösterilen, günümüzde artık yalan oldukları tespit edilen haberlerin yayınlanmasına izin veren ve yıllar sonra davalar düştükten sonra bile haberleri savunmaya devam eden Ahmet Altan’ın yeniden gözaltına alınmasında gazetenin yaptığı o haberler gerekçe gösterildi.

Ahmet Altan’ın kardeşi Mehmet Altan da geçtiğimiz gün çıktığı mahkemede FETÖ üyesi olmak suçundan tutuklanmıştı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın