Ağaç Budama İşlemleri

Ağaç budama, meyve veren ağaçlarda daha çok verim almak ve uzun süre ürün elde etmek amacıyla yapılan ağacın toprak üstündeki organlarına kesme, sürgün, bükme ve yaprak alma işlemlerine denmektedir.

 Ağaç Budama İşlemleri

18.02.2018 - 16:45

Güncelleme : 18.02.2018 - 16:45

Ağaç Budama Nedir ve Nasıl Yapılır?

           Ağaç budama, meyve veren ağaçlarda daha çok verim almak ve uzun süre ürün elde etmek amacıyla yapılan ağacın toprak üstündeki organlarına kesme, sürgün, bükme ve yaprak alma işlemlerine denmektedir. Ağaç budama işlemi sayesinde verimsiz olan ve meyve vermeyen ağaçlar verimli hale gelmektedir. Budama zamanı geldiğinde yapılabilen bu işlemler yaz ve kış olmak üzere iki zıt mevsimlerde yapılabilmektedir. Budama sayesinde ağaçlardan meyve elde etmek daha kısa sürede olmakta, ağacın şekli ve büyüklüğü kontrol altına alınmakta ve verilen ürünlerin daha kaliteli olması sağlanmaktadır. Ayrıca gençleştirme budaması, ürün verim budaması ve şekil budaması olarak üç çeşidi vardır.

 

Bahçe Düzenleme

           Bahçe düzenleme işlemleri bahçede daha keyifli ve rahat zaman geçirebilmek ve bitkilerin güneş alma açısının doğru ayarlanması sayesinde daha sağlıklı olması açısından oldukça önemlidir. Bu sayede ürün elde etmek de daha kolay olacaktır.

 

Çim Biçme

Çim, bahçelerin yeşillendirilmesinde kullanılan buğdaygillerden olan bir bitkidir. Bitkinin yetiştirilmesi için önemli bir aşama da çimleri biçmektir. Çim biçme, çimlerin daha sağlıklı ve güzel görünüme sahip olması için boylarının bir makine yardımı ile kesilmesidir. İstanbul çim biçme ve tüm bahçe işleri için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

https://www.congebudama.com/

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın