Adobe Flash Dönemi Tamamen Kapanıyor

Videolar, programlar, oyunlar, belgeler ve fotoğraflar… kısacası aklınıza gelebilecek tüm görsellerin açılmasını sağlamak üzere piyasaya sürülmüş olan Adobe Flash eklentisinin kapanmasının nedeni ne olabilir? Neden sürekli olarak Adobe Flash Player açılamıyor sorunu ile karşı karşıya kalmaktayız ve çözümü neler olabilir? İşte Adobe Flash Player Kapanma sorunu ve çözümü… Sürekli Güncellemeler… Adobe Flash Player, gündelik olaylardan […]

 Adobe Flash Dönemi Tamamen Kapanıyor

29.07.2017 - 21:29

Güncelleme : 29.07.2017 - 21:29

Videolar, programlar, oyunlar, belgeler ve fotoğraflar… kısacası aklınıza gelebilecek tüm görsellerin açılmasını sağlamak üzere piyasaya sürülmüş olan Adobe Flash eklentisinin kapanmasının nedeni ne olabilir? Neden sürekli olarak Adobe Flash Player açılamıyor sorunu ile karşı karşıya kalmaktayız ve çözümü neler olabilir? İşte Adobe Flash Player Kapanma sorunu ve çözümü…

Sürekli Güncellemeler…

Adobe Flash Player, gündelik olaylardan soyutlaştırılamaz. Her geçen gün meydana gelen olaylar, virüs saldırıları, eklentilerin farklı boyutlara gelmesi gibi birçok nedenden dolayı güncelleştirmeler yapılmaktadır. Otomatik güncelleştirmelerin kapalı olması, istenen son sürüm Adobe Flash Player’ın yüklenmesini imkansız kılmaktadır. Yukarıda saydığımız nedenler ise, güncel Adobe Flash’ı zorunlu kılmaktadır. Durum böyle olunca, sürekli olarak Güncelleme problemi ile karşılaşır ve programın kapanmasına şahit oluruz.

Arka Plan Eklentileri…

Arka plan eklentilerinin çalışması da Adobe Flash Player’ın kapanmasına neden olmaktadır. Bu yüzden sürekli olarak arka planda çalışan program ya da uygulamaların iş bittikten sonra “görevi sonlandır” komutu ile sonlandırılması gerekir. Aksi takdirde bu program hata verebilecek ve kapanabilecektir.

Sürüm ve Kayıt

Eski sürüm Adobe Flash Player’in kullanılması, bu programın ağır çalışma gerektiren görsellere cevap verememesine ve sonuçta kapanmasına neden olmaktadır. Bu yüzden son sürüm ya da uyumlu sürümün kullanılması gerekir.

Ayrıca, bazı kayıtlı sürümlerin de olduğu düşünüldüğünde kayıt tarihlerinin gelmesi üzerine bu programın kapanması söz konusu olabilir. Bu yüzden full paket ya da kayıt gerektirmeyen bir sürümünü bulmanız gerekecektir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın